​Pět akcí pro milovníky turistiky, které vám nesmějí uniknout

Turistika? To je ideální způsob, jak udělat něco pro své tělo! A k tomu strávit příjemný čas se svou rodinou. Turistická sezona startuje právě v těchto dnech, na řadě míst v Česku se turisté chystají k prvním pochodům. A my pro vás máme pár tipů.

Plzeňská šlapka

21. ročník tradičního plzeňského pochodu startuje 16. března od konečné stanice č.1 v Tachovské ulici. Projdete se okolím Boleveckých rybníků, dostanete se k rozhledně Chlum a dvě nejdelší trasy vás zavedou až do obce Chrást. Cíl závodu je v restauraci Saloon Doubravka. Na výběr jsou trasy 7 km, 9 km, 17 km, 24 a 32 km dlouhé. Všechny je navíc možné projet na kole. Členové KČT, mládež a studenti platí startovné 15 Kč. ostatní nečlenové 20 Kč. Start pochodu je od 7.30 – 10.00.

Quo vadis, aneb noční putování na Milešovku

Náročnější turisté by si neměli nechat ujít noční pochod na Milešovku. Vychází se 16. března od železniční stanice Osek – dolní nádraží mezi 1:15 - 1:45. Noční přechod z Oseku na Milešovku o délce 55 kilometrů je opravdu pro zdatné turisty. Cestou jsou připraveny občerstvovací stanice pro účastníky. Přibližná trasa vypadá takto: Osek - Stropník - Duchcov – Milešovka. Pořadatelé nabízejí možnost převozu zavazadel ze startu do cíle. Jedná se pouze o nutné věci na převlečení, maximálně malý batůžek o objemu 12 litrů.

Klepačovská bledule

Na turistický pochod Klepačovská bledule můžete vyrazit 23. března v 7.30. Sraz je v restauraci Na Kopci v Blansku. Připraveny jsou trasy o délkách 7 km, 10 km, 17 a 27 km. Cíl se nachází na stejném místě jako start. Pochody jsou vhodné pro všechny věkové kategorie. Vstupné je 30 korun, děti do patnácti let se mohou zúčastnit zdarma.

Josefovský pochod

V Obecním domě Medlov startuje 23. března Josefovský pochod. Turisté si mohou vybrat z pěších tras o délkách 4, 7, 10, 15, 24, 29 a 42 km. Cyklisté mají na výběr trasu dlouhou 30 km nebo trasu dlouhou 37 km. Start, cíl a hlavní zázemí pochodu bude v Obecním domě. Dalším pevným místem startu bude nádražní budova na nádraží v Troubelicích, čehož mohou využít turisté, kteří přijedou vlakem nebo turisté z Troubelic a okolí. Turisté však mohou startovat z libovolného místa a využít tak možnosti průběžného startu a cíle v Obecním domě v Medlově.

Pochod Medláneckých ježibab

Společenské centrum Sýpka v Brně-Medlánkách přichystalo na 6. dubna Pochod Medláneckých ježibab. Turistické trasy jsou dlouhé 10 - 50 km. Nově je připravena také kočárková trasa a trasa pro děti s plněním úkolů. Cíl se nachází v zahradě u Vachútů v Medlánkách nad letištěm. Při nepřízni počasí bude cíl v místě startu – tedy ve společenském centru. Start je v 6.30.

Nejste zrovna příznivci turistiky? Nevadí, zkusit můžete třeba běhání se psem, lezení, pingpongový turnaj nebo noční squashový maraton.

Partner Partner

Sport v okolí, společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru, pomáhá veřejnosti najít co nejsnazší cestu ke sportu.

Kalendář sportovních akcí a největší veřejná databáze sportovních klubů doplněná o užitečné a zajímavé informace, a to vše na jednom místě.

Partner Partner Partner Partner Partner