​Po Lví stopě kolem Česka. Unikátního projektu se můžete zúčastnit i vy

V říjnu oslaví naše republika stoleté výročí a k této příležitosti vznikl projekt, který nemá obdoby. Jmenuje se Lví stopa a cyklisté by během něj měli pomocí již určených cyklotras vykreslit přes celou republiku obřího dvouocasého lva, tedy jeden ze státních symbolů. Připojit se může každý, na pár kilometrů či klidně na celou trasu.

Zdroj: Škoda Auto

Trasa měří celkem 1 930 kilometrů a je symbolicky rozdělena na sto úseků. Jako první ji projel cyklista Milan „Forrest“ Silný, který vyhledává extrémní cyklistické výzvy. Necelých dva tisíce kilometrů zdolal za 13 dnů.

Do Lví stopy se však zapojili nebo teprve zapojí i čeští sportovci – ambasadory projektu jsou vodní slalomář Vavřinec Hradilek, jeden z nejlepších paralympioniků historie Jiří Ježek, běžec na lyžích Dušan Kožíšek a dráhový cyklista Tomáš Bábek.

Ale součástí Lví stopy může být kdokoliv: profesionální cyklisté, amatéři nebo třeba rodiny s dětmi. Vyberte si do konce září jeden z úseků a projeďte ho klidně i několikrát dokola. I tak – pokud se vše podaří – můžete být součástí světového rekordu.

Trasy vedou kolem velkých měst jako Ústí nad Labem, Beroun, České Budějovice, Hradec Králové nebo Plzeň. Lze si ale vybrat i ty v přírodě, v horách nebo jednoduché a po rovince.

Všechny potřebné informace najdete na oficiálních stránkách www.lvistopa.cz

Milan „Forrest“ Silný byl hostem ŠKODA Olympijských jízd. Podívejte se.

Partner Partner

Sport v okolí, společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru, pomáhá veřejnosti najít co nejsnazší cestu ke sportu.

Partner Partner Partner Partner