​Po svých, na kole nebo rovnou v pěti disciplínách. Už víte, jak si užijete poslední prázdninový víkend?

Prázdniny utekly jako voda a poslední srpnový víkend je tu. Užijte si ho venku, s přáteli, rodinou, a hlavně v pohybu. Možností máte spoustu, stačí si jen vybrat.

Mnoho dalších akcí najdete v kalendáři na webu Sport v okolí.

Proběhněte přírodou

Předposlední závod seriálu Běhej lesy zavítá v sobotu do Jizerských hor. Proběhnout si zde můžete slavná místa na trase legendární Jizerské padesátky. Závod startuje symbolicky na lyžařském stadionu v Bedřichově a následně vás po lesních a štěrkových cestách provede krásami Jizerských hor. Vybrat si můžete ze třech délek tras – 11 km, 23 km a ultramaratonských 50 km. Nudit se ale nebudou ani děti, pro ty jsou připraveny závody na 50 m, 100 m a 1 km.

Pro příznivce běhu na delší trasy chystají v sobotu 27. 8. v Krásné Lípě Cross Parkmaraton. Nemusíte se ale bát, maratonu či půlmaratonu se můžete přihlásit na desítku nebo jako čtyřčlenná štafeta (4x5 km). Pořadatelé myslí i na pejskaře, s čtyřnohým parťákem zkuste 4,5 km dlouhý závod v canicrossu.

Vyrazte na celodenní pochod

Na své si o víkendu přijdou i fanoušci pěší turistiky. S celou rodinnou můžete vyrazit například na již 56. ročník Sokolovské padesátky. Během celého víkendu se uskuteční několik organizovaných pochodů na trasách dlouhých od 10 do 50 km. Pro rodiny s menšími dětmi je vhodný zejména nedělní výlet vedený průvodcem (10 km), na jehož konci děti dostanou účastnický diplom a turistické razítko.

Dejte si do těla na kole

Pokud se řadíte mezi náruživější cyklisty vyrazte v neděli 28. 8. na silniční závod Lawi Tour Classic. Trasa dlouhá 95 km začíná ve Vinařicích u Dobrovic a nabídne i několik úseků prašných cest, podobně jako tomu je v tradičních závodech ve Francii nebo Itálii.

Vyzkoušejte hned pět disciplín najednou

Zdá se vám jedna disciplína málo? Můžete jich mít rovnou pět. Unikátní závod Giga Czech 1 day, který se odehraje v sobotu Mělníku, v sobě kombinuje běh, plavání, horské kolo, silniční kolo a inline brusle. Zdolat je můžete jako jednotlivci, dvojice nebo dokonce jako pětičlenný tým.

Už víte, kam vyrazit? Užijte si hezký víkend se sportem!

Partner Partner

Sport v okolí, společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru, pomáhá veřejnosti najít co nejsnazší cestu ke sportu.

Kalendář sportovních akcí a největší veřejná databáze sportovních klubů doplněná o užitečné a zajímavé informace, a to vše na jednom místě.

Partner Partner Partner Partner Partner