​Poběžte a získejte VIP zážitek na Olympijském festivalu

Unikátní sportovní svátek pro všechny generace je blízko. Třeba i vy už vyhlížíte T-Mobile Olympijský běh, který bude 22. června hostit 87 destinací po celém Česku. Jeho letošním heslem je výjimečnost. Výjimečná bude i soutěž o VIP vstupy na Olympijský festival, který se bude konat už za dva roky. Čtěte dál a dozvíte se víc.

Zdroj: www.olympijskybeh.cz

Výjimečný může být každý z nás. V soukromém životě, v práci i ve sportu. A hlavně: nemusíte nutně vyhrávat, nepočítají se jen blyštivé medaile. Výjimečnost spočívá i třeba v úspěšném dokončení vytyčeného cíle. Tyhle myšlenky v sobě propojuje T-Mobile Olympijský běh, který je každý rok součástí oslav celosvětového Olympijského dne.

Letošní ročník bude výjimečný nejen díky exkluzivní soutěži. V následujících třech edicích T-Mobile Olympijského běhu (2022, 2023, 2024) budou účastníci sbírat účastnické medaile se stuhami s jednou olympijskou hodnotou. Jak už víte, letos se začíná výjimečností. A za dva roky, v červnu 2024, pořadatelé vylosují třicet výherců, kteří získají VIP vstup na Olympijský festival. Ten bude spojený s nejočekávanější sportovní událostí roku – olympijskými hrami v Paříži. Přihlásit se můžete online do 12. června na www.olympijskybeh.cz.

Zlatý kominík v Milovicích

„Do soutěže jsou automaticky zahrnuti všichni, kteří se na všechny tři ročníky zaregistrují a zaplatí startovné,“ říká David Novotný, manažer projektu T-Mobile Olympijský běh. „Každý z třiceti vylosovaných výherců starších osmnácti let tedy získá volný vstup na Olympijský festival 2024, setkání s olympioniky nebo známou osobností, stravu a pití ve VIP stanu po celý den. Celý den si mohou užít se svou nejbližší rodinou.“

Kouzlo T-Mobile Olympijského běhu spočívá v tom, že ačkoliv má trasy o délce pět a deset kilometrů, nemusíte je celé běžet. Klidně může jít nebo si dát indiánský běh, je to čistě na vás.

Dobře to vědí například v Milovicích, kde běhává místní populární kominík Pavel Fučík. „Kromě toho, že ho máme za nejoblíbenějšího kominíka, vyhrává nejrůznější běhy, takže je to náš zlatý kominík. Ve 44 letech poběží v duchu olympijských myšlenek a věřím, že opět obhájí svoji zlatou pozici,“ vykládá milovická pořadatelka Olívie Rubášová.

Emoce v Moravských Budějovicích

Objevovat svoji výjimečnost a soutěžit o VIP vstupy na Olympijský festival budou i v Hlubokých Mašůvkách v okrese Znojmo. Ocenění účastníkům tam předává starosta Zdeněk Frey, jenž si i letos potřese rukou nejen s talentovaným hokejistou Tadeášem Berounem, synem znojemské hokejové ikony a trenéra tamních Orlů Jiřího Berouna. Mimochodem, Tadeáš (ročník 2008) už tři roky běhá distanci pro dospělé.

Zajímavý bývá i T-Mobile Olympijský běh v Moravských Budějovicích, školní závody každý rok zpestří místní základní a praktická škola, která vzdělává žáky s mentálním, tělesným i kombinovaným postižením.„Je to pro nás velmi emotivní. Jeden ze žáků s mentálním postižením dokonce zvládá hlavní závod a dosahuje velmi dobrých výsledků,“ prozrazuje pořadatelka Barbora Hynčicová.

Už máte vybrané jedno z 87 míst, kde se poběží? Na webu www.olympijskybeh.cz se můžete přihlásit a dozvědět se všechno, co potřebujete.

Partner Partner

Sport v okolí, společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru, pomáhá veřejnosti najít co nejsnazší cestu ke sportu.

Kalendář sportovních akcí a největší veřejná databáze sportovních klubů doplněná o užitečné a zajímavé informace, a to vše na jednom místě.

Partner Partner Partner Partner Partner