​Podzimní víkend v duchu turistiky. Vyrazit můžete i na cyklovýlet nebo pořádný běžecký závod

Říjnové počasí je jako dělané pro pěší výlety přírodou. Sbalte batoh, děti, kamarády nebo třeba psa a odpočiňte si od shonu pracovního týdne při procházce v přírodě. Blížící se víkend je sportovními akcemi přímo nabitý a na své si přijdou nejen turisti, ale i cyklisté nebo třeba příznivci maratónů.

Mnoho dalších akcí najdete v kalendáři na webu Sport v okolí.

Po svých podzimní krajinou

Poblíž Prahy se v sobotu 15. října uskuteční pochod Turbanské Černošice, kde si mohou účastníci vybrat z tras dlouhých 12, 15, 32 a 51 kilometrů. Kdyby se vám nechtělo pěšky, nevadí, na dvou delších trasách jsou vítáni i cyklisti.

Petřvaldský šlapáček zažije v sobotu již svůj 11. ročník, který turistům z Karvinska nabídne tři varianty tras dlouhé 5, 12 a 18 kilometrů (nejkratší je vhodná i pro rodiče s kočárky). Ze Šluknova v sobotu turisté vyrazí na 5-10 km dlouhé Toulky zlatem podzimu, z Úpice u Turnova potom na delší 15-35 km dlouhý pochod Spadaným listím přes tři rozhledny.

Běžecká sezóna vrcholí

Chcete ještě zúročit svoji letošní běžeckou formu nebo se prostě jen proběhnout podzimní přírodou? Vyrazte na Compressport Třeboňský Půl/maraton! Drtivá většina trasy vede lesem, mezi rybníky a loukami CHKO Třeboňsko, přitom s minimálním převýšením. Hladký asfalt spolu s plochým profilem slibují příjemné podmínky i možnost zaběhnout si na této trase skvělý čas. Pokud se necítíte na maraton, rozhodně se nenechte od akce odradit, přihlásit se můžete i na 21 nebo 10 kilometrů.

V náročnějším terénu se odehraje 49. ročník Chřibského maratónu. Běžci odstartují z atletického stadionu v Kroměříži na trať vedoucí po silnicích a cyklostezkách s převýšením 300 metrů mezi 11. a 25 kilometrem. Účastníkům bude podáváno občerstvení na celkem sedmi občerstvovacích stanicích, běžci si mohou přinést i své vlastní občerstvení, které odevzdají při registraci a následně jim bude přepraveno na jimi zvolenou občerstvovací stanici.

Cyklistice ještě neodzvonilo

Pěšky i na kole se můžete vypravit hned na několik tras Podzimní Vysočinou, které připravil Klub českých turistů. Výlet lze zdolat v pátek, sobotu i neděli, vždy se startem a cílem na základní škole ve Žďáru nad Sázavou.

Zdatnější cyklisté mohou vyzkoušet cyklotrasu Přes tři rybné dlouhou 90 km se startem v kulturním domě v Holicích.

Protáhněte se při józe

A pokud byste svému tělu i mysli po víkendu chtěli dopřát trochu odpočinku, vyrazte na jógu. Lekce jógy se například konají pravidelně v Českých Budějovicích každé pondělí od 17:30, tak neváhejte a běžte se také protáhnout.

Partner Partner

Sport v okolí, společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru, pomáhá veřejnosti najít co nejsnazší cestu ke sportu.

Kalendář sportovních akcí a největší veřejná databáze sportovních klubů doplněná o užitečné a zajímavé informace, a to vše na jednom místě.

Partner Partner Partner Partner Partner