​Pohyb a životní úroveň. Jak spolu souvisí a proč jejich spojitosti věnovat pozornost?

Pocit pohody, spokojenosti a kvalita zdraví se bez pohybu jednoduše neobejdou. Blahodárný vliv pravidelného pohybu na naše tělo je pravděpodobně každému známý, stále ovšem opomíjíme jeho význam pro naši spokojenost a duševní pohodu. Jakých zásad se držet, aby pohyb skutečně naši životní spokojenost zvyšoval?

Najděte v pohybu smysl

Nutit se do sportu, ke kterému máte odpor a děláte ho pouze z „povinnosti“ dlouhodobě nefunguje. Zamyslete se nad tím, proč pohyb ve svém životě chcete, co vám přináší a kam vás může dostat. Každý v životě potřebujeme najít něco smysluplného, co nás těší a motivuje k dosahování nových cílů. Pamatujte, že cíle můžou být různé a jejich stanovení je jen a pouze na vás.

Nadchněte se a udělejte si čas

Nadšení pro věci a činnosti, které člověka baví a naplňují, nám dodává energii, chuť do života i pocit spokojenosti. Právě sport může být jednou z činností, které ve vašem životě i v dospělosti udrží dětskou radost z překonání překážek a nových cílů. V nabytém pracovním týdnu navíc čas pro sport představuje čas duševního odpočinku, ať už se jej rozhodnete strávit s partou přátel při volejbalu, nebo sami při běhu lesem.

Nepodceňujte pravidelnost

Pravidelná fyzická aktivita a zdravá strava může výrazně snížit naši únavu, zvýšit kvalitu spánku a tím přispět k naší celkové pohodě a spokojenosti. Stěžejní roli zde skutečně hraje právě pravidelnost, která prospívá našemu tělu i mysli.

Ve dvou se to lépe táhne

Naši životní spokojenost do značně ovlivňuje pocit sounáležitosti a míra zapojení do prostředí, v němž se pohybuje. I v tomto případě sport může být cestou, jak poznat komunitu podobně smýšlejících lidí. Skvělým příkladem proto mohou být jak týmové sporty, tak například běžecké nebo cyklistické skupiny.

Inspirujte se v naší databázi sportovních klubů nebo v kalendáři akcí a vyrazte za sportem, který vás bude těšit.

Partner Partner

Sport v okolí, společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru, pomáhá veřejnosti najít co nejsnazší cestu ke sportu.

Kalendář sportovních akcí a největší veřejná databáze sportovních klubů doplněná o užitečné a zajímavé informace, a to vše na jednom místě.

Partner Partner Partner Partner Partner