​Poprvé ve stopě? Naučte se s námi na běžkách

Hory už nabízí podmínky pro běžecké lyžování. Pokud jste si ho zamilovali, ale přesto do běžecké stopy vstupujete se začátečnickou nejistotou, nezoufejte! Společně se Svazem lyžařů ČR jsme pro vás připravili další pokračování Školy sportu, kterou vás provedou čeští reprezentanti Tomáš Lukeš a Martin Koukal.

Zdroj: ČOV/Jan Malý

Pro někoho je běžecké lyžování tréninkem, pro jiného odreagováním, pro dalšího nejkrásnějším prostředkem k objevování hor. Také proto jeho kráse podléhá čím dál více lidí, kteří rozšiřují běžkařské řady. Ať už jste úplný začátečník či přeborník, určitě si nenechte ujít tento video-seriál, kde se dozvíte nejen základní rady, ale i parádní tipy na výlety na běžkách. Jdeme na to!

1) Jak naučit děti na běžkách? Je to lehčí, než si myslíte

Mistr světa v běhu na lyžích Martin Koukal má pro vás několik skvělých rad, jak si stoupnout na běžky s dětmi, aby z toho nebyly slzičky.

2) Oblečte se správně na běžky. Rady od profíka

Na horách není špatné počasí, jenom špatné oblečení.

3) Jak vybrat běžky? Na klasiku nebo bruslení?

Nákup běžek není žádná sranda a musíte tomu určitě věnovat nějaký čas. Každému sedí jiný typ lyží, kterých je opravdu hodně druhů. Mají různé délky, skluznice...co s tím?

4) Mazejte běžky jako mistr světa

Super tipy na mazání běžek pěkně krok za krokem. Tak pěkně sledujte, protože kdo maže, ten jede!

5) Zlepšete se na běžkách!

Osobní lekce v běhu na lyžích od českého reprezentanta Tomáše Lukeše. Poctivě sledujte, ať vám to ve stopě pěkně sviští.

6) Jak se nezabít na běžkách?!

Do stopy teď vyráží čím dál více lidí, a proto se nezapomeňme držet několika základních pravidel. Ať si to všichni můžeme společně užít ve zdraví a v souladu s přírodou.

7) Tyhle běžecké trasy jsou perfektní

Mrkněte na pár tipů na ty nejlepší trasy pro běžky a to nejen u nás, ale i v zahraničí..


Pokud máte rádi i další zimní sporty, určitě si nenechte ujít školu bruslení s Tomášem Vernerem nebo školu lyžování s Klárou Křížovou.

Partner Partner

Sport v okolí, společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru, pomáhá veřejnosti najít co nejsnazší cestu ke sportu.

Kalendář sportovních akcí a největší veřejná databáze sportovních klubů doplněná o užitečné a zajímavé informace, a to vše na jednom místě.

Partner Partner Partner Partner Partner