​Poradna: Co dělat, když trenér dítě neposouvá?

Kdy začít se sportem? Který sport je pro mé dítě vhodný? Jak by měla vypadat motivace ke sportu? Ptejte se povolaných. Na vaše dotazy odpovídá doc. PaedDr. Tomáš Perič PhD. z FTVS Univerzity Karlovy v Praze.

Zdroj: Pixabay

Dotaz: Dcera dělá už dva roky atletiku, ale trenér ji podle mého názoru dostatečně neposouvá. Myslíte, že je dobrý nápad dát ji jinam? Jak jí mám najít vhodný klub?

doc. PaedDr. Tomáš Perič PhD.: Celý problém má dvě roviny. První je vývojová. Je otázkou, jak stará je vaše dcera a zda není právě ve věku, kdy v souvislosti s biologickým vývojem dochází k určitým změnám. Obvykle v souvislosti s pubertou může nastat určitá výkonnostní stagnace, která ale po roce či dvou obvykle přejde. Druhá oblast může souviset s psychikou. Někdy dochází u dětí k tomu, že ztrácejí motivaci. Důležité je, abyste s dcerou promluvila a pokusila se zjistit, zda jí tréninky baví, jestli se na ně těší a možná i to, co od sportování čeká. Je totiž možné, že jen není soutěžní typ, ale atletika ji baví spíše proto, že je s kamarádkami. Pokud je problém v tréninku či trenérovi, potom bych doporučil se poohlédnout po jiném klubu. Zkuste se podívat na webové stránky sportvokoli.cz, kde zadáte své místo bydliště, žádaný sport a zobrazí se vám ve vašem okolí dostupné sportovní oddíly.

Partner Partner

Sport v okolí, společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru, pomáhá veřejnosti najít co nejsnazší cestu ke sportu.

Kalendář sportovních akcí a největší veřejná databáze sportovních klubů doplněná o užitečné a zajímavé informace, a to vše na jednom místě.

Partner Partner Partner Partner Partner