​Poradna: Motivace ke sportu? Jděte příkladem!

Kdy začít se sportem? Který sport je pro mé dítě vhodný? Jak by měla vypadat motivace ke sportu? Ptejte se povolaných. Na vaše dotazy odpovídá doc. PaedDr. Tomáš Perič PhD. z FTVS Univerzity Karlovy v Praze.

Zdroj: Pixabay

Dotaz: Máte nějaký fígl, jak motivovat děti ke sportu? Naše dvojčata jsou poslední dobou pořád s mobilem v ruce a já si s nimi nevím rady.

doc. PaedDr. Tomáš Perič PhD.: Je důležité, abychom si uvědomili, co děti ve sportování hledají. Hlavní je prožitek, který je dán velkými emocemi. Dále je to úspěch, děti musí překonat svoje očekávání a potřebují ocenění. A samozřejmě je to i umět něco navíc, něco výjimečného. Nejlepším řešením by bylo najít si společný rodinný program. Pokusit se najít sportovní akce, které by bylo možné třeba o víkendu společně navštívit, a tam se pokusit zažít výše uvedené „důvody sportovat“. K hledání sportovních akcí doporučuji webové stránky Sport v okolí. Ještě bych rád zdůraznil, jak důležité je jít dětem příkladem. Silné pozitivní rodinné emoce jsou mimořádně vhodná motivace a neuškodí ani dospělým.

Partner Partner

Sport v okolí, společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru, pomáhá veřejnosti najít co nejsnazší cestu ke sportu.

Kalendář sportovních akcí a největší veřejná databáze sportovních klubů doplněná o užitečné a zajímavé informace, a to vše na jednom místě.

Partner Partner Partner Partner Partner