​První Virtuální charitativní běh pro Paraple motivuje k pohybu a pomoci

Ať jste chodec, jezdec nebo běžec, překonejte sami sebe, porazte svoji lenost a pomozte těm, kteří si sami často pomoci nedokážou! Právě s takovou výzvou letos přichází Centrum Paraple. Do 1. ročníku charitativního Virtuálního běhu pro Paraple se může zapojit úplně každý – navíc kdekoliv a kdykoliv od 1. do 29. května.

Zdroj: Archiv Centrum Paraple

„Letošní běh pro Paraple bude trochu jiný, a to virtuální! Přestože budete na trati sami, budete běžet pro nás a s námi,“ vzkazuje všem příznivcům Centra Paraple jeho spoluzakladatel Zdeněk Svěrák.

A jak to vlastně funguje?

Naprosto bezpečně a jednoduše. Nejprve se zaregistrujte a vyberte si svou kategorii. Poté se stačí rozhodnout, jak se do letošního netradičního ročníku zapojíte. Můžete nejen běhat, ale i jezdit na kole, skateboardu, bruslích, nebo se jít projít se psem do lesa či na procházku s kočárkem. Důležitá je jen vzdálenost, kterou za celý květen překonáte.

Zkuste kombinovat

Akce se zúčastní také Šárka Kašpárková, bronzová olympijská medailistka v trojskoku z Atlanty 1996 a nyní ambasadorka školního projektu Sazka Olympijský víceboj: „Do Běhu pro paraple se zapojím kombinací běhu a chůze. A abych překonala sama sebe, budu muset ujít a uběhnout 60 kilometrů.“

Chybět nebude ani atletka Anna Luxová, dvojnásobná účastnice paralympijských her či triatlonista Jan Tománek, mistr světa v Ironmanu a taktéž člen Českého paralympijského týmu. Oba jsou zároveň ambasadory Paralympijské výzvy Sazka Olympijského víceboje. „Velmi si vážím moznosti stát se ambasadorem sportovně-benefičního projektu Běh pro Paraple. Aktivní pohyb mě provází celým životem a jeho pozitivní vliv na lidsky organismus je zcela nesporný. Vhodná pohybová aktivita je zvlášť potřebná pro osoby s handicapem," vzkázal Tománek. „Tak buďme aktivní, sportujme a pomozme sobě i Centru Paraple.“

Kdo překoná nejen sebe, ale i ostatní, bude obdarován hodnotnými cenami od sponzorů Centra Paraple. Cena startovného je 199 korun.

Cena startovného je 199 Kč a jeho výtěžek bude použit k finančnímu zajištění činnosti Centra Paraple, které poskytuje sociální rehabilitační pobyty klientům s náhlým poškozením míchy. Díky osobnímu, individuálnímu a profesionálnímu přístupu se klientům posouvají jejich možnosti a osobní hranice v soběstačnosti a mnoha dalších aspektech běžného života.

Více informací na https://www.behproparaple.cz/aktualni-rocnik-beh/2021/

Partner Partner

Sport v okolí, společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru, pomáhá veřejnosti najít co nejsnazší cestu ke sportu.

Kalendář sportovních akcí a největší veřejná databáze sportovních klubů doplněná o užitečné a zajímavé informace, a to vše na jednom místě.

Partner Partner Partner Partner Partner