​S leskem „olympijského“ bronzu! Zkuste to na Neklidu jako česká naděje

Na stupně vítězů si už pomalu zvyká. Vždyť snowboardistka Marie Kreisingerová má z domácích Olympijských her dětí a mládeže dvě zlaté a dvě bronzové medaile. V únoru 2019 své umění v disciplíně slopestyle posunula o úroveň výš. Na Evropském olympijském festivalu mládeže v Sarajevu totiž vybojovala bronz. „Zatím je to největší úspěch mé kariéry,“ usmívá se patnáctiletá dívka z Karlovarska.

Kde se ale vzalo prkno, nakterém se Čechům tolik daří? Snowboard původně vznikl spojením dvou lyží už v šedesátých letech 20. století. První snowboardy dnešní podoby však začaly vznikat až v sedmdesátých letech. Inspirací pro vznik „prkna“ byl skateboarding a také surfování.

A začaly se pořádat závody v různých odvětvích. Jedním z divácky nejatraktivnějších odvětví je snowboardový freestyle: takzvaná U-rampa nebo třeba slopestyle. Populární je i snowboardcross. V něm vyniká Češka Eva Samková, olympijská šampionka, bronzová olympijská medailistka a mistryně světa. Sama se dětem na svých kempech věnuje. „Většina instruktorů, kteří snowboarding učí, mají ten sport rádi a vyučují ho pro děti atraktivní formou. Snažíme se, aby to byla pro všechny zábava. O tom snowboarding je,“ říká.

Více o kempech najdete ZDE.

A kde působí mladičká a úspěšná snowboardistka ve slopestylu Marie Kreisingerová? Je členem týmu NLR, neboli Neklid Local Riders. Jak už název napovídá, najdete ho v areálu Neklid na Božím Daru. Funguje pod záštitou Tělovýchovné jednoty Jáchymov.

Partner Partner

Sport v okolí, společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru, pomáhá veřejnosti najít co nejsnazší cestu ke sportu.

Kalendář sportovních akcí a největší veřejná databáze sportovních klubů doplněná o užitečné a zajímavé informace, a to vše na jednom místě.

Partner Partner Partner Partner Partner