​S novým školním rokem vstříc pohybu! Startuje další ročník Sazka Olympijského víceboje

Nový ročník největšího školního sportovního projektu je tady! Sazka Olympijský víceboj dětem prozradí, zda jsou vytrvalostní, rychlostní nebo silový pohybový typ a ukáže jim, že sport je zábava a měl by být součástí každodenního života. Zapojit se mohou stejně jako v předchozích letech základní školy a nižší stupně šestiletých či osmiletých gymnázií.

Sazka Olympijský víceboj se skládá ze tří částí – Olympijského diplomu, Odznaku všestrannosti a Paralympijské výzvy. V rámci Olympijského diplomu absolvují děti na hodinách tělocviku osm disciplín, kterými jsou například zkrácené sedy-lehy nebo sprint na 60 m. Dosažené výsledky se promítnou do diplomu, který na konci školního roku obdrží s analýzou pohybových předpokladů a informacemi, na které sporty by se mohly zaměřit a kde nejblíže naleznou příslušné kluby.

Plnění disciplín je podstatou rovněž Odznaku všestrannosti, který je ale na rozdíl od Olympijského diplomu doporučen žákům druhého stupně. Úkolů je připraveno více a děti prověří své síly při plavání nebo třeba driblování s basketbalovým míčem. Navíc budou sbírat body a za jejich součet v závěru obdrží bronzový, stříbrný, zlatý či dokonce diamantový odznak. Disciplíny Olympijského diplomu i Odznaku všestrannosti si mohou v Paralympijské výzvě vyzkoušet také děti s handicapem. Diplom dostanou už za jeden absolvovaný úkol.

Analýza předpokladů i trénink s olympioniky

Cílem projektu je zatraktivnit hodiny tělocviku a motivovat děti k všestrannému rozvoji. Připravené cviky otestují jejich rychlost, ohebnost, vytrvalost, sílu, hbitost, rovnováhu, silovou vytrvalost a také výbušnost. Ti, kteří se zúčastnili již v předchozím školním roce, získají informace o zlepšení či zhoršení svých výkonů. Všichni navíc budou mít možnost porovnat se s vrstevníky stejného věku a pohlaví.

A to stále není všechno. V rámci Odznaku všestrannosti se mohou školy přihlásit rovněž do postupové soutěže skládající se z okresních a krajských kol. Ta vyvrcholí dvoudenním republikovým finále za účasti známých osobností nejenom ze světa sportu.Kromě toho jsou ve hře Olympijské tréninky s českými úspěšnými sportovci nebo poukazy na nové sportovní vybavení pro školu. Ambasadory projektu jsou například Jiří Prskavec, David Svoboda a další olympionici.

Registrace probíhá na webových stránkách. Na množství zapojených žáků nezáleží a ke cvičení nejsou potřeba žádné speciální pomůcky či vybavení. Stačí motivace, radost z pohybu a nebát se přijmout výzvu.

Partner Partner

Sport v okolí, společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru, pomáhá veřejnosti najít co nejsnazší cestu ke sportu.

Kalendář sportovních akcí a největší veřejná databáze sportovních klubů doplněná o užitečné a zajímavé informace, a to vše na jednom místě.

Partner Partner Partner Partner Partner