​Sedmkrát jinak! Běh mezi skalami i zvýhodněná registrace na akci roku

S prvními jarními dny přibývá běžeckých závodů. Vybrat si můžete nejrůznější terény i lokality. Máme pro vás pár tipů. Podrobný kalendář pak najdete na webových stránkách www.sportvokolí.cz.

Křížová desítka - závod v městských lesích v Hradci Králové je vhodný pro děti i dospělé a startuje 30. března. Ideální závod na začátek sezony nabízí běhy na 10 a 5 kilometrů. Součástí akce jsou také dětské běhy a závod koloběžek na 10 kilometrů.

31. března se můžete zapojit do závodu s názvem Běh Lorenzovými sady. Je určen všem věkovým kategoriím, nejdelší trasa měří 4,5 kilometru. Trať vede Lorenzovými sady a lesoparkem Lísčí a je součástí Třebíčského běžeckého poháru.

Ve stejný den se bude závodit také v Tiských a Ostrovských stěnách. Pořadatelé českého krosu Labské pískovce nabízejí běžecké dobrodružství v úzkých skalních soutěskách, schody po dvou, extrémně náročné technické seběhy nebo jen lesní pěšinu modřínovým hájem. Okruh má tradičních 7,5 kilometru a trasy jsou vypsané na 7,5, 15 nebo 22,5 kilometrů - výjimečně pro extremisty i 45 kilometrů (start již v 9:30 hodin).

Zvýhodněné vstupné do konce března

BĚKODO – jedná se o členitý závod na 4 kilometry, který vede lesoparkem pod teplickou Doubravkou. Je vhodný pro závodníky starší patnácti let. Startuje 3. dubna v 17.00 za tenisovými kurty v ulici U Dvorců.

Jarní kros Okolo Dračí studánky v Malíkovicích je dlouhý 6 kilometrů a vede převážně po polních a lesních cestách. Závod je součástí Poháru běžců Kladenska a Rakovnicka a je vhodný pro děti i dospělé. Start je 6. dubna v 9.00.

Proběhnout se zámeckým parkem můžete v rámci závodu Jarní běh zámeckým parkem v Krásném Dvoře. Hlavní trať měří 6,5 kilometru. Největší část trati je situována do anglického parku státního zámku. Už 57. ročník startuje 7. dubna v 9.20.

Nepřehlédněte ZVÝHODNĚNÉ registrace na T-Mobile olympijský běh! Platí do neděle 31. března. Českým atletickým svazem oceněná TOP běžecká akce roku se letos uskuteční ve středu 19. června 2019. Přesně v jeden okamžik, v 18:00, společně vyběhne 80 tisíc běžců na více než 80 místech po celé České republice, aby tak oslavili mezinárodní Olympijský den. Běžci se mohou až do 12. června registrovat na www.olympijskybeh.cz.

Partner Partner

Sport v okolí, společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru, pomáhá veřejnosti najít co nejsnazší cestu ke sportu.

Kalendář sportovních akcí a největší veřejná databáze sportovních klubů doplněná o užitečné a zajímavé informace, a to vše na jednom místě.

Partner Partner Partner Partner Partner