​Škola kola: 2. díl – Jak správně šlapat?

Možná jste už také slyšeli o šlapání „dokulata“. Přesně o tom často mluví cyklističtí profesionálové. Co na to Radomír Šimůnek mladší a Jaromír Friede? Jak máme naučit své děti správně šlapat? Sledujte ve druhém díle našeho videoseriálu.

Jedna univerzální rada za všechny: za žádných okolností na dítě netlačte a zapojte tolik trpělivosti a empatie, kolik jste schopni. Vyplatí se to.

Odmítá dítě jezdit bez přídavných koleček? Nechte ho. Neporovnávejte ho s jeho vrstevníky. Sami vycítíte, kdy přijde vhodný moment na jejich odmontování.

Dítě nešlape, ale v pedálech pumpuje? Případně šlape trhaně a do kultivovaného kruhového pohybu má jeho šlapání hodně daleko? Vydržte, i tohle se časem změní.

Důvodem mnoha neduhů týkajících se šlapání může být špatně seřízený posed, proto vám Radomír Šimůnek s Jaromírem Friedem názorně ukáží jak na to. Jakmile se bude dítě cítit na kole komfortně, zjednoduší se řada věcí, se kterým do té doby mělo potíže.

Škola kola:1. díl - Jak vybrat dětské kolo

Rozhovor s Radomírem Šimůnkem mladším

Partner Partner

Sport v okolí, společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru, pomáhá veřejnosti najít co nejsnazší cestu ke sportu.

Partner Partner Partner Partner