​Softballové týmy mají nábory. Vyzkoušejte si nový sport

Takřka specifickou kategorii sportů tvoří takzvané pálkovací sporty, jakými jsou například kriket, baseball a softball. My si dnes představíme poslední zmíněný - softball.

Softball je takový rychlejší a jednodušší baseball. Hlavním rozdílem mezi těmito dvěma sporty je velikost míčku a hřiště.

V softballu proti sobě hrají dvě družstva o devíti hráčích, přičemž se na hracím poli a na pálce členové týmů střídají. Hřiště ve tvaru pravoúhlé výseče obsahuje domácí metu, vnitřní a vnější pole. Dále na hřišti ještě najdeme nadhazovací metu.

Samotná hra je rozdělena na směny. V každé směně jde týmu o tři outy. Týmy se na pálce postupně střídají - bránící družstvo je v poli, útočící družstvo je na pálce a snaží se získat body obíháním met. Cílem hry je, aby pálkař odpálil míč a oběhl všechny 4 mety, aniž by byl vyautován. Out například nastane, pokud míč odpálený pálkařem je chycen dříve, než se dotkne země.

Hráči softballu jsou vybaveni pálkou, rukavicemi, dresem a případně i přilbou a botami připomínající fotbalové kopačky.

Pořizovací cena vybavení začínajícího hráče se pohybuje zhruba kolem pěti tisíc korun včetně pálky, dresu a bot. Členské příspěvky se liší dle oddílu, zpravidla však 4000 - 6000 korun za rok. Trénuje se 2x až 3x týdně. V sezóně, jež trvá od dubna do října, se každých 14 dní konají turnaje.

V současné době má několik oddílů otevřené nábory. Například Kotlářka Baseball & Softball na pražské Markétě má otevřený nábor zejména pro děti ročníků 2008 - 2011.

Liberečtí Patriots nabírají hráče všech věkových kategorií a navíc nabízí první tři tréninky zdarma.

Najděte si i vy na mapě Sportu v okolí svůj nejbližší oddíl softballu. Momentálně máme v databázi 73 oddílů!

Partner Partner

Sport v okolí, společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru, pomáhá veřejnosti najít co nejsnazší cestu ke sportu.

Kalendář sportovních akcí a největší veřejná databáze sportovních klubů doplněná o užitečné a zajímavé informace, a to vše na jednom místě.

Partner Partner Partner Partner Partner