​Bez rodiny by to nešlo, vzkazují české medailistky

Jak na olympijskou medaili? Kdo by to měl vědět lépe než Eva Samková a Karolína Erbanová. Poslechněte si jejich vzkazy. A i kdyby to s tou medailí nevyšlo, stejně platí slova Evy Samkové: "Sport je přece zábava!"

Zdroj: ČOV / Herbert Slavík, ČOV / Přemysl Vida, ČOV / Jan Malý

Ty dvě toho mají společného víc, než by se na první pohled mohlo zdát.

Eva Samková začala vážněji koketovat se snowboardcrossem ve svých patnácti letech, ale to už za sebou měla devět let na prkně, užívala si s freestylem a také si zlomila nohu.

Karolína Erbanová se dostala k rychlobruslení ve stejném věku. Vzhledem k tomu, že vyrůstala ve Špindlerově Mlýně, jezdila ještě předtím na lyžích, snowboardu, hrála fotbal, hokej, ale třeba i petanque. "Bylo to docela divoké," vzpomíná na své sportovní začátky.

Obě se navíc shodnou v tom, že bez podpory rodiny by nejspíš nikdy nepoznaly pocit, kdy v ruce potěžkáte olympijskou medaili. V případě Evy Samkové zlatou ze Soči a bronzovou z Pchjončchangu, Karolína Erbanová vybojovala v Koreji bronz. "Rodiče mě vždycky vedli ke sportu, chtěli, abych jezdila a hýbala se," říká Eva Samková.

A jak znějí jejich kompletní vzkazy?

Eva Samková


Karolína Erbanová

Partner Partner

Sport v okolí, společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru, pomáhá veřejnosti najít co nejsnazší cestu ke sportu.

Kalendář sportovních akcí a největší veřejná databáze sportovních klubů doplněná o užitečné a zajímavé informace, a to vše na jednom místě.

Partner Partner Partner Partner Partner