​Sport pro každého. Softball rozvíjí všestrannost a děti baví

Softball je jakousi zjednodušenou verzí baseballu a v posledních letech se těší zvýšené popularitě. V článku přinášíme všechny informace pro děti a začátečníky, kteří si chtějí softball vyzkoušet.

Česká republika patří v sofballu mezi světovou špičku – muži skončili na letošním mistrovství světa osmí, ženy se řadí k nejlepším v Evropě a těsně jim unikla nominace na olympiádu do Tokia.

Se sportem s pálkou a míčkem lze začít už od šesti let. Podívejte se do naší databáze sportovních klubů, kde si snadno vyfiltrujete ty, které přijímají nové členy a mají mládežnické týmy.

„Softball je sport mnoha dovedností a hráče rozvíjí všestranně. Děti se učí i základům atletiky a gymnastiky,“ říká Helena Novotná, trenérka těch nejmenších v SK Joudrs Praha.

Jaké vybavení potřebuje dítě, které jde na svůj první trénink?
Ze specifického vybavení je potřeba softballová rukavice, helma, pálka a míček. Mnoho klubů však na první rok či dva kompletní vybavení půjčuje. Až později mohou rodiče dětem koupit vlastní.

Jak probíhají první softballové tréninky?
Obvykle jsou postavené na týmových hrách a softballových i nesoftballových dovednostech. Začátečníci se samozřejmě nejprve seznámí s hřištěm, rukavicí, pálkou a míčkem. Zápasy hrají všechny děti nezávisle na zkušenostech, soutěže jsou tomu uzpůsobené.

Kolik stojí softballová sezona?
Mezi pěti až dvanácti tisíci. Velmi záleží na příspěvcích, které se v každém klubu liší. Děti většinou trénují dvakrát až třikrát týdně a alespoň jednou do měsíce hrají o víkendu zápas.

Jaké jsou největší přednosti softballu?
Je to sport přátelství, cestování a všestrannosti. Vynikajícím hráčem může být, kdo na sobě chce pracovat a využívat své silné stránky. V softballu se hraje na několika pozicích a tu vhodnou najde každý. Je jedno, jestli je velký, malý, přemýšlivý nebo střelec od boku.

Partner Partner

Sport v okolí, společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru, pomáhá veřejnosti najít co nejsnazší cestu ke sportu.

Kalendář sportovních akcí a největší veřejná databáze sportovních klubů doplněná o užitečné a zajímavé informace, a to vše na jednom místě.

Partner Partner Partner Partner Partner