​Sport u malých dětí? Sledujte jejich tendence

Každá věková kategorie dětí vyžaduje něco jiného. Tušíte, jaké pohybové aktivity jsou vhodné právě pro vaše dítě?

Je zbytečné děti nutit do aktivit, které nejsou v jeho věku vhodné. Místo toho je daleko účelnější držet se obecných tendencí, které souvisejí právě s věkem dítěte. To vám pomůže s výběrem vhodného sportu.

Jak to tedy v rámci teorie vlastně vypadá?

Děti ve věku od 2 do 3 let teprve začínají zvládat základní pohyby jako je běhání, skákání. Organizovaný sport pro ně není příliš vhodný, stále se ještě nedovedou koncentrovat. Místo toho stačí podporovat aktivity jako jsou chůze nebo pobíhání.

Děti ve věku od 4 do 6 let se již připravují na trénink individuálních i kolektivních sportů. Vhodnými aktivitami však jsou hlavně hry (například na babu), skákání přes švihadlo, skákání panáka, chytání a házení míče, jízda na kole s opěrnými kolečky a postupně bez nich i třeba tanec.

Děti ve věku od 7 do 10 let mají tendenci věnovat se gymnastice, fotbalu, hokeji nebo tenisu. Pro ty ještě starší jsou vhodné sporty jako volejbal nebo softbal.

Nezapomeňte na to, že jde o obecné tendence. Každé dítě je individualita, ale právě tendence poskytnou návod, jakým směrem se ubírat.

Najděte si v naší databázi klubů ten, který bude pro vaše dítě nejvhodnější! Databázi najdete ZDE.

Partner Partner

Sport v okolí, společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru, pomáhá veřejnosti najít co nejsnazší cestu ke sportu.

Kalendář sportovních akcí a největší veřejná databáze sportovních klubů doplněná o užitečné a zajímavé informace, a to vše na jednom místě.

Partner Partner Partner Partner Partner