​​Světový festival v minipingpongu. Budete u toho?

Chcete se zúčastnit unikátního projektu? Chcete si zahrát minipingpong? Od 6. do 8. dubna vyroste v Trojhalí v Ostravě v industriálním prostředí sportoviště s více než stovkou stolů, jimž budou svým počtem dominovat ministoly. Registrace se právě spustila!

Na začátku všeho byla myšlenka na propagační akci při příležitosti světového dne stolního tenisu, který se v roce 2017 slaví 6. dubna. Vzhledem k mimořádnému úspěchu prezentace stolního tenisu v rámci olympijských parků jak na Lipně, tak v Ostravě, jsme se rozhodli zorganizovat akci, kde budou hlavní roli hrát takzvané mini stoly. Ty mají totiž v posledním období u nás velký úspěch,“ vysvětluje Nikolas Endal, místopředseda České asociace stolního tenisu.

Princip akce se okamžitě zalíbil i oběma ambasadorům Petrovi Korbelovi a Ivetě Vacenovské. Přihlásit se totiž může kdokoliv! Jednotlivci, profesionálové, amatérští hráči, široká veřejnost. Připraven je doprovodný turnaj pro školy z Moravskoslezského kraje, ale i firemní klání partnerů a sponzorů akce s charitativním záměrem. Chybět nebudou exhibice a ukázky klasického stolního tenisu a workshopy.

Největší devízou našeho sportu je, že ho v nějaké formě hrál někdy v podstatě každý. Malé stoly by měly být platformou na zajímavé setkání - jsem třeba hodně zvědav, jak si s ní poradí profesionální hráči,“ tvrdí Zbyněk Špaček, předseda České asociace stolního tenisu.

Petr Korbel bude nejen ambasadorem turnaje, ale také se těší, že si zahraje. "Každá akce, která podpoří stolní tenis je skvělá. A tohle považuji za výborný nápad. Samozřejmě bych byl nerad, kdyby si někdo myslel, že jde o nový sport, který by měl nějak konkurovat klasickému stolnímu tenisu. Turnaj vnímám jako skvělou propagaci našeho sportu, možnost vyzkoušet si tuhle variantu. Doufám, že v konečném důsledku přiláká nové zájemce o klasický stolní tenis na běžných, tady v tomto kontextu velkých stolech,“ řekl Korbel.

Zahrát si tedy můžete i vy. Registrace účastníků byla spuštěna přes webové stránky www.miniping-pong.cz.

Partner Partner

Sport v okolí, společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru, pomáhá veřejnosti najít co nejsnazší cestu ke sportu.

Kalendář sportovních akcí a největší veřejná databáze sportovních klubů doplněná o užitečné a zajímavé informace, a to vše na jednom místě.

Partner Partner Partner Partner Partner