​T-Mobile Olympijský běh i Rallye Sudety. Září je navíc plné náborů

Září je měsíc náborů do sportovních oddílů, ale nabízí i nespočet soutěží a závodů. To své si jistě najdou děti i dospělí. Máme pro vás pár tipů. Kompletní kalendář akcí pak najdete na stránkách Sport v okolí.

Zdroj: ČOV/Barbora Reichova

Ve čtvrtek 10.9. můžete vzít své děti na nábor a ukázku parkouru v Ústí nad Labem. Koná se na Lidické náměstí mezi 11.00 a 17.00. Parkour je překonávání libovolných překážek v okolním prostředí - od větví, přes kameny a skály, až po zábradlí a betonové zdi. V mnohých aspektech se podobá bojovým uměním. Když se mu člověk věnuje naplno a správně, jde v podstatě o životní cestu a filozofii.

Do letošního ročníku City Cross Run & Walk Česká Lípa 2020 zbývá už jen 6 týdnů – proto je připraveno hned několik Běžeckých tréninků s Živou Lípou – budou startovat na různých místech v České Lípě a jejím okolí. Připraveny jsou šestikilometrové tratě a kdo bude mít chuť, může běžet i dál. Nejbližší trénink je ve čtvrtek 10.9. od 18 hodin.

Oslavte Olympijský den

Rallye Sudety v Teplicích nad Metují startuje už tuto sobotu 12.9. Zhruba 110 km dlouhý cyklistický závod se součtem převýšení větším než 3000 metrů vede kolem Teplických a Adršpašských skal, Broumovskými stěnami a přes stolové hory Bor a Ostaš. Trať je celoročně značena a je náročná nejen svou délkou a převýšením, ale i technickou obtížností, a to zvláště ve sjezdech.

Kuličkový turnaj – Bedihošť Open je na programu v neděli 13.9. od 10.00. Pro nové hráče mají pořadatelé připraveny kuličky k zapůjčení. Neváhejte tedy a přijďte si zahrát. Turnaj je otevřen pro všechny příchozí!

T-Mobile Olympijský běh se 16.9. poběží na 83. místech České republiky. Oslavit pohybem Olympijský den můžete například v Brně. Startuje se v ulici K Lávce a program tu začíná od 15.00. Hlavní běh je naplánovaný na 18.hodinu.

Září je hlavním měsícem náborů. Svým dětem můžete vybrat z nepřeberné škály sportovních aktivit. Nábory pořádají například volejbalový oddíl v Praze 10, taky TJ Rochlice z.s. a třeba Sokol v Lomnici nad Popelkou pořádá Týden otevřených dveří v rámci Evropského týdne sportu – Sokol spolu v pohybu.

Partner Partner

Sport v okolí, společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru, pomáhá veřejnosti najít co nejsnazší cestu ke sportu.

Kalendář sportovních akcí a největší veřejná databáze sportovních klubů doplněná o užitečné a zajímavé informace, a to vše na jednom místě.

Partner Partner Partner Partner Partner