​Tenis. Napodobí vaše děti Kvitovou nebo Štěpánka?

​Český tenis prožívá na olympijských hrách v Riu de Janeiro dobu bronzovou. Kdy jindy se vydat ve stopách Petry Kvitové, Radka Štěpánka, Lucie Hradecké, Barbory Strýcové nebo Lucie Šafářové?

Češi a tenis, to jde k sobě velmi dobře. Česká republika má hráče světové špičky, Tomáš Berdych je v mužském žebříčku ATP na osmém místě, v ženském žebříčku WTA má aktuálně hned tři hráčky v nejlepší dvacítce – Petra Kvitová je čtrnáctá, Karolína Plíšková sedmnáctá a Barbora Strýcová dvacátá.

Češi a Češky jsou často vidět v závěrečných bojích grandslamových turnajů, třeba jen Petra Kvitová vyhrála dvakrát Wimbledon a byla v semifinále Australian Open a French Open. Nebo vzpomínáte na loňskou pouť Lucie Šafářové pavoukem Roland Garros, kde vyhrála debla a v singlu narazila až ve finále na Serenu Williamsovou? A týmové soutěže? V letech 2011, 2012, 2014 a 2015 vyhrály Češky Fed Cup a jejich mužští kolegové v letech 2012 a 2013 Davis Cup. A to se zabýváme jen tenisovou moderní historií.

Funguje to ale i na olympiádě. V roce 1988 zvítězil v mužské dvouhře Miloslav Mečíř reprezentující tehdejší Československo a Jana Novotná s Helenou Sukovou braly stříbro v ženské čtyřhře a Mečíř společně s Milanem Šrejberem ještě bronz z mužské čtyřhry.

Týmové pojetí tenisu vůbec Čechům a Češkám svědčí!

Jsme tady skvělá parta,“ vzkázala z Ria Petra Kvitová a mimo jiné narážela na to, že si profesionálové dovedou vychutnat akci, ve které nejsou jako obvykle sami za sebe, ale pocity euforie i zklamání mohou sdílet se svými krajany.

Možná právě proto zopakovaly Jana Novotná a Helena Suková svou finálovou účast hned v Atlantě a Jana Novotná přidala bronz ze singlu. V Londýně pak bralo duo Andrea Haváčková, Lucie Hradecká, alias H+H, stříbro. A mimochodem, i první oficiální medaile z Her v roce 1920 patří týmu – Milada Skrbková vybojovala s Ladislavem Žemlou bronz ve smíšené čtyřhře.

A teď přišlo Rio de Janeiro. Doba bronzová!

Petra Kvitová má bronz v singlu!

Lucka Šáfářová a Bára Strýcová mají bronz ve čtyřhře!

Sedmatřicetiletý Radek Štěpánek a Lucie Hradecká mají bronz ve smíšené čtyřhře!

Medaile z olympiády je jedním z mých největších úspěchů. Vyhrála jsem tituly ve Fed Cupu a turnaje WTA, ale tohle je jeden z nejlepších dnů, který jsem zažila. Jsem opravdu hrdá, že jsem dokázala získat medaili pro Česko,“ vyprávěla novinářům Petra Kvitová.

Podobné pocity mohou jednou prožívat i vaše děti. Stačí, když se zapojí do projektu Sazka Olympijský víceboj, který vyhodnotí jejich sportovní předpoklady. V ten moment získáte návodný postup, jak dále pokračovat a hlavně informaci, jestli veškeré investice do tenisové kariéry a vysněné velké turnaje mají oporu v realitě.

Čtěte, jak projekt Sazka Olympijský víceboj přivedl k tenisu Michaelu a Adélu.

Lucii Šafářovou přivedl její tatínek k tenisu už ve třech letech, a i když to odborníci nedoporučují, stal se okamžitě jejím sportem číslo jedna. Ani ostatní talenti svou kariéru nestartovali o mnoho později. Vždycky je tady ale ještě rekreační sport a pokud vaše děti ten slibný začátek už o pár let přerostly, neznamená to, že se nedá jejich touze vyhovět.

Najděte si na naší mapě nejbližší tenisový klub, informujte se o náboru nových členů a rozpohybujte svoje děti!

Partner Partner

Sport v okolí, společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru, pomáhá veřejnosti najít co nejsnazší cestu ke sportu.

Kalendář sportovních akcí a největší veřejná databáze sportovních klubů doplněná o užitečné a zajímavé informace, a to vše na jednom místě.

Partner Partner Partner Partner Partner