​TIPY pro maminky od Denisy Helceletové. Jak se vrátit k pravidelnému sportování?

Máte doma malé miminko, ale pohyb už vám začíná chybět. Jak se k němu vrátit a kdy najít čas sama pro sebe, abyste si mohla chvilku zacvičit? Podívejte se na tipy sprinterky Denisy Helceletové (dříve Rosolové), která si tímto obdobím nedávno prošla, a vyzkoušejte nějaké z nich hned v rámci Evropského týdne sportu.

Zdroj: Vladimír Koča

Kdy ses začala po porodu vracet ke cvičení?

Já začala pomaličku na konci šestinedělí. Nebylo to ale žádné bláznovství, hezky všechno pomalu. Poslouchala jsem své tělo, co mi dovolí.

Jak náročné je skloubit péči o dcerku a cvičení?

Začíná to být čím dál těžší! Dokud jen ležela, mohla jsem si v podstatě dělat, co jsem chtěla. Teď už ale pořád někde leze, takže se musím každou chvilku dívat, co provádí, aby si něco neudělala.

Jak zařadit více pohybu i do každodenní rutiny s dítětem?

Vždy to jde, když se chce. Všechno je to o vlastní motivaci. Můžete cvičit i na procházce s kočárkem nebo na dětském hřišti. Musíte si zvyknout, že na vás ostatní maminky budou nevěřícně koukat, ale to vám nesmí vadit.

Když mají maminky během dne chvilku pro sebe, jaké cviky můžou zvládnout doma v pokoji?

Z vlastní zkušenosti vím, že se toho dá stihnout hodně. Na YouTube je možné najít spoustu tipů na nejrůznější cviky, které se dají cvičit doma. Nejlepší pro maminky je cvičit s vlastní vahou a zapojovat postupně celé tělo. Rozdělte si cvičení třeba na pět dnů a zaměřte se každý den na jinou část těla - břicho, záda, ruce, nohy a nakonec zadek.

Partner Partner

Sport v okolí, společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru, pomáhá veřejnosti najít co nejsnazší cestu ke sportu.

Kalendář sportovních akcí a největší veřejná databáze sportovních klubů doplněná o užitečné a zajímavé informace, a to vše na jednom místě.

Partner Partner Partner Partner Partner