​Tomáš Konečný: Mistrák mládeže? Víc adrenalinu než na Tour de France

Proč podporovat a sledovat dětský a mládežnický sport? Protože vám přinese emoce, které během své vlastní kariéry možná ani neprožijete. Návod vám dá bývalý cyklistický profesionál Tomáš Konečný.

Tomáš Konečný závodil během své profesionální kariéry za našlapanou belgickou stáj Domo-Farm Frites a čtyři sezony strávil i v německém týmu Telekom. V roce 2001 vyhrál etapu na španělské Vueltě a celkově skončil šestnáctý, zúčastnil se Tour de France a dojel jako šedesátý pátý, dojel ale třeba i devátý na světovém šampionátu a šestý na klasice Milán-San Remo.

Má za sebou skvělé roky, ale ty si vědomě prodlužuje působením u mládežnických reprezentací a v týmu Prostějova. A právě tam prožívá emoce, které se týkají každého, kdo pomáhá dětem objevovat ty správné cesty.

"V uplynulém víkendu vyvrcholilo Mistrovství republiky mládeže na silnici a já bych tímto chtěl poděkovat mladým prostějovským závodníkům za parádní zážitek! V cyklistice už jsem zažil mnoho chvil - jak dobrých, tak špatných. V profesionální cyklistice pro mě bylo vždycky samozřejmé plnit domluvenou taktiku, která se stanovila před závodem a dávno jsem pochopil, že cyklistika je, ač to tak nevypadá, do jisté míry týmový sport. V týmovém duchu také vyrážíme na každý závod s reprezentací a letošní výsledky jsou důkazem, že když se plní taktika, dostavují se i výsledky," ohlíží se na svém facebookovém profilu za domácím šampionátem a tituly svých svěřenců Lukáše Kolaříka a Gabriely Bártové.

"Netušil jsem ale, jaký je to zážitek, když se takový úspěch podaří i našim nejmladším nadějím a že mi může adrenalin pumpovat tělem více než na Tour de France, že budu křičet jako smyslů zbavený, a že se budu usmívat i na volant v autě. Chtěl bych vyjádřit své díky dětem z Prostějova, které v jednom a zároveň nejdůležitějším závodě ukázaly, že i mládežnické kategorie mohou využít rad kouče. Že do svých hlaviček pustily myšlenku, že silnice není jen o dupání do pedálů, hmotnosti a ceně kola, a že toho, kdo byl na závodech druhý, si už za půl roku nikdo nepamatuje tak, jako jméno vítěze. Závodníci splnili, na čem jsme se domluvili a dovezli si do Prostějova dva tituly v královské disciplíně cyklistiky. Ještě jednou všem moc gratuluji a děkuji, že mé práci dali zase o něco větší smysl."

Najděte si na mapě Sportu v okolí i vy svůj nejbližší oddíl cyklistiky.

Partner Partner

Sport v okolí, společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru, pomáhá veřejnosti najít co nejsnazší cestu ke sportu.

Partner Partner Partner Partner