​Traumabod. Místo, které může zachránit život nejen při cyklistice

Jezdíte na kole často do míst, kde je nedostatečné pokrytí signálem mobilních operátorů? A víte, jak se v takovém případě dovolat pomoci v případě nepříjemného pádu? Naučte se hledat traumabody.

Stačí vyrazit pár desítek kilometrů od Prahy do Brd a ocitnete se v zemi nikoho. Na řadě míst budete bez signálu a přestože se i v takovém případě dovoláte záchrance, ta v žádném případě nedokáže jen na základě hovoru analyzovat vaši polohu. A neplatí to jen o území Brd, v České republice je takových míst celá řada. Právě proto vzniká síť traumabodů, které mohou během sportování v přírodě zachránit život.

Traumatologický bod je totiž místo, které je označeno tabulkou s jedinečným kódem. Tabulka dále zobrazuje vytištěná telefonní čísla složek IZS a horské služby. V současné době jsou traumabody rozmístěny nejen v Brdech, ale také především v Krkonoších, na Šumavě, v Krušných horách a Česko-saském Švýcarsku. V současnosti jsou identifikátory traumabodů a jejich souřadnice umístěny i na tísňové lince 112, takže stačí pořádně se cestou rozhlížet. Traumabody jsou navíc umístěny tak, aby byly přístupné automobilem.

Dávejte na sebe při svých cestách pozor!

Partner Partner

Sport v okolí, společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru, pomáhá veřejnosti najít co nejsnazší cestu ke sportu.

Partner Partner Partner Partner