​Třeboňsko na kole. Vyzkoušejte dětský okruh u Borovan

Nenajdete lepší terény pro kolo, navíc v kombinaci s ochlazením v přírodních rybnících i pískovnách. Třeboňsko je placka, právě proto sem přijíždí tolik rodičů se svými dětmi. Zůstaňte tu celý týden a sami se budete divit, jakých kilometrových nájezdů jsou najednou vaši potomci schopni. Může za to i Borovanský okruh, kdy mohou děti na necelých třiceti kilometrech sbírat pohádková razítka.

I cykloturistika může být hra. V Borovanech přímo v místním informačním centru obdržíte mapku Kudy kam a kartičku, na kterou bude třeba sbírat razítka na předem daných zastávkách a o necelých třicet kilometrů později si na stejném místě vyzvednete cenu. To je přece fajn, ne?

Trasa je to jednoduchá, je určena pro cyklisty všech úrovní a hlavně se nemusíte zabývat typem kola. Pojedete po asfaltkách s minimálním provozem, takže i s ohledem na bezpečnost dětí půjde o příjemný výlet.

Po trase je možné „sbírat“ razítka podle pověstí v okolí na občerstvovacích zastávkách v osadních pohostinstvích a vybrané místní pověsti si přečíst na informačních panelech zakreslených v mapce. Další razítka s kaprem Jakubem Borůvkářem lze získat na pohádkových místech (infocentrum, Park exotických zvířat, Borovanský mlýn). Při předložení alespoň 6 razítek (na pohledu s kaprem Jakubem či na mapce Kudy kam v okolí Borovan) získá každý malou odměnu v infocentru v přístavbě radnice. Mapku Kudy kam i pohledy zakoupíte na všech razítkových místech.

Děti to bude bavit a vy budete mít radost z jejich radosti. Borovanské kolečko, jak se okruhu říká, totiž nabízí úplně všechno, co od rodinné cyklistiky očekáváte. Cestou uvidíte památník Jana Žižky z Trocnova, ve Dvorci u Borovan si navíc můžete udělat velmi příjemnou přestávku v Parku exotických zvířat, otevřeno je denně od 9 do 18 hodin.

Partner Partner

Sport v okolí, společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru, pomáhá veřejnosti najít co nejsnazší cestu ke sportu.

Partner Partner Partner Partner