​Trénink postřehu s Tomášem Vernerem

Postřeh je dovednost, kterou vaše děti využijí v každém sportu. Jak na to ukazuje bývalý krasobruslař a mistr Evropy Tomáš Verner. K procvičení a zdokonalení jsou potřeba jen tenisové míčky.

Postřeh se dá definovat jako dovednost rychle zareagovat na situaci, která se před vámi odehrává. Čím lepší postřeh člověk má, tím vzrůstá úspěch v daném sportu. Ať už jde o nečekaný odraz v tenise, o nečekanou střelu v hokeji či podklouznutí bruslí v krasobruslení.

Cvik nám představuje sympatický a vždy usměvavý ambasador projektu Sazka Olympijský víceboj Tomáš Verner, který se pyšní zlatou medailí z evropského šampionátu v krasobruslení. Podobných tréninků absolvoval během své kariéry spoustu.

Pro zlepšení postřehu a reakce budete potřebovat parťáka a již zmiňované tenisové míčky. Můžete si zatrénovat se spoluhráčem, kamarádem nebo rodičem, a to kdekoliv budete chtít.

Společně se svým sparring partnerem se proti sobě postavíte čelem. Partner s míčkem v dlani natáhne ruku, kterou má ve výšce svých ramen. Vaším úkolem je položit své ruce na sebe a umístit je pár centimetrů nad ruce partnera. Samozřejmostí je přímé postavení bez hrbení.

V libovolný moment partner míček pustí a vy jej musíte chytit dříve, než dopadne nad zem. Tato operace se opakuje do doby, než vám to půjde plynule a bez dotyku podlahy.

Následuje krok číslo dvě.

Všechno se opakuje s jedinou, ale velice zásadní změnou. Partner míček drží ve stejné pozici, ale vy máte zavřené oči. Partner míček pustí tehdy, když sám řekne „hop“. Na vás je otevřít oči, rychle zareagovat a opět míček chytit dříve, než se odrazí od země.

Partner Partner

Sport v okolí, společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru, pomáhá veřejnosti najít co nejsnazší cestu ke sportu.

Kalendář sportovních akcí a největší veřejná databáze sportovních klubů doplněná o užitečné a zajímavé informace, a to vše na jednom místě.

Partner Partner Partner Partner Partner