​V Chocni se věnují přípravce i minihokeji

Hned sedmi mládežnickými týmy se pyšní HC Spartak Choceň. O tom, že právě v Chocni dostávají šanci vyrůstat malí hokejisté, svědčí i účasti v projektu Týden hokeje.

Co je týden hokeje?

Jde o projekt série sportovních akcí pro děti ve věku 4 – 8 let a jejich rodiče. Jedná se o akce, při nichž mají děti příležitost seznámit se s ledním hokejem a vyzkoušet si, co obnáší trénink. Rodiče zase zjistí, co obnáší mít doma malého hokejistu a jaký je přínos ledního hokeje pro fyzický i psychický rozvoj dětí. Je to vlastně takový den otevřených dveří na zimních stadionech. A právě do tohoto projektu se zapojují i v Chocni.

Místní Spartak má kromě dvou týmů mužů hned sedm mládežnických týmů a navíc organizuje školu bruslení, ve které si budoucí hokejisté vštípí základy. O jejich další postupný rozvoj se postará kontinuita v podobě minihokeje, který je momentálně určený pro ročník 2011. Děti narozené v letech 2009-2010 mají vlastní minihokejovou kategorii a ročník 2008 už míří do klasické přípravky, na kterou navazují mladší žáci, starší žáci, dorostenci a junioři. Vše pěkně pod jednou střechou jednoho stadionu.

O popularitě místního klubu a kvalitě zázemí svědčí i to, že právě Choceň bude hostit od 29. ledna do 1. února hokejový turnaj, který bude součástí VIII. zimní olympiády dětí a mládeže. To bude zároveň další skvělá příležitost přesvědčit se o atraktivitě hokeje v mládežnických kategoriích.

Partner
Partner

Sport v okolí, společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru, pomáhá veřejnosti najít co nejsnazší cestu ke sportu.

Kalendář sportovních akcí a největší veřejná databáze sportovních klubů doplněná o užitečné a zajímavé informace, a to vše na jednom místě.

Partner
Partner
Partner
Partner
Partner