​V pohybu i před létem! Zasportují si profíci i maminky s kočárky

Zrovna vybíráte sportovní aktivity na nadcházející období? Máme pro vás pár tipů. A pokud jsme se náhodou netrefili do vašeho vkusu, nevadí. Mnoho dalších totiž najdete na webových stránkách Sport v okolí

Máte rádi cyklistiku? A speciálně MTB? Potom si 22. června nenechte ujít Vrchlabí - Špindl Tour ŠKODA AUTO. Start závodu je ve Vrchlabí ve Vančurově ulici. Projížďka po Krakonošově království a nádherných trasách Krkonošského národního parku je vhodná pro děti i dospělé.

Vyrazit můžete i na Bikemaraton Drásal České spořitelny. Na výběr je hned z několika tras - trasa A měří 117 km (3 920 m převýšení), trasa B je dlouhá 55 km (1 985 m převýšení), během trasy C ujedete 31 km (949 m převýšení) a na trase Obr Drásal zvládnete celkem 208 km ( 5 625 m převýšení). Závod startuje v Holešově 29. června.

Maminky v pohybu

Pokud vám jenom kolo nestačí, zkuste přidat plavání a běh. Triatlon Moraviaman Triatlon se koná v rekreační oblasti Štěrkoviště v Otrokovicích 21. června. Na oblíbeném triatlonovém závodu na "ironmanské" úrovni mohou startovat dospělí, včetně kategorie ELITE, děti a štafety. Trasy hlavního závodu měří: 3,8 km - 180 km - 42 km

12. ročník závodu Osecký triatlon v Oseku nad Bečvou odstartuje od „Oseckého jadranu“ 29.června. Délka tras je: 0,5 km plavání, 35 km kolo, 6 km běh.

Strollering Stromovka – to je outdoorové cvičení pro maminky s kočárky i bez nich. Sportovní chůze je proložena kardio cviky a posilováním problematických partií. Sraz je vždy v úterý a v pátek za Kauflandem u vstupu do Stromovky v Českých Budějovicích. Vždy si raději zkontrolujte facebook pořadatele, zda se cvičení opravdu koná. Zkuste to třeba v pátek 21. června.

A maminky si mohou zacvičit i jinde v Česku – například na Vysočině. Strollering Jihlava aneb Cvičení s kočárky (nebo bez nich) na čerstvém vzduchu tu také kombinuje sportovní chůzi s prvky kardio nebo posilovacím cvičením. Zacvičit si můžete třeba 27. června od 9.30.

Partner Partner

Sport v okolí, společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru, pomáhá veřejnosti najít co nejsnazší cestu ke sportu.

Partner Partner Partner Partner