​Ve Vyškově myslí na děti. Atletice se věnují už předškoláci

Rysáčci a Rysi. Nemůže jimi být jen tak někdo, jen ten, kdo trénuje v atletickém klubu AHA Vyškov.

Vyškovský atletický klub má tradici už od konce roku 1991, kdy běžci Magdaléna Medková a Jiří Hajzler založili klub pod názvem AC Reproservis Brno. Až v dubnu 1998 došlo jak ke změně jména, tak i sídla. AHA Vyškov se sice nepyšní širokou členskou základnou, ale o to víc se soustředí na kvalitu. Právě AHA Vyškov je garantem chodu atletického Sportovního střediska. Do toho mohou být zařazeny předškoláci, kteří navštěvují atletickou školku, děti z prvního stupně základní školy, které chodí do přípravek Aháčci I a Aháčci II a pak už zmiňovaní Rysáčci a Rysi, tedy děti ze druhého stupně základní školy.

Ve Vyškově se kolem dětí točí téměř všechno. Dokonce i atletická školka má celoročně dva hodinové tréninky týdně, to platí i pro prví stupeň, ten druhý má už tři devadesátiminutové tréninky týdně.

K tomu je potřeba připočítat ještě kategorie dorostu, juniorů a dospělých, ty se konají celoročně na atletickém stadionu Za parkem v pondělí, středu a pátek od 16.00 hod. do 18.00 hod. S touto skupinou trénují i děti školního věku, které nestíhají trénink se svou skupinou. K dispozici jsou i specializované tréninky na technické disciplíny.

A komu by ani tohle všechno nestačilo, tak na ZŠ Rousínov zaštiťuje atletický klub svazový projekt Atletika pro radost. To znamená další dva tréninky týdně.

Partner
Partner

Sport v okolí, společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru, pomáhá veřejnosti najít co nejsnazší cestu ke sportu.

Kalendář sportovních akcí a největší veřejná databáze sportovních klubů doplněná o užitečné a zajímavé informace, a to vše na jednom místě.

Partner
Partner
Partner
Partner
Partner