​Velká pardubická? Vyzkoušet ji můžete jako běžci i jako cyklisté

Jako Železník, Tiumen, Charme Look nebo třeba No Time To Lose se může cítit každý běžec absolvující tuto sobotu běh Velkou pardubickou.

Terénní běh s překážkami ve stopách slavných koní bude v Pardubicích nevšedním zážitkem pro všechny výkonnostní kategorie. Na muže čeká deset kilometrů, na ženy 6,7 kilometru. Samozřejmostí jsou dětské závody vypsané i pro ty nejmenší. Celý program začíná v 9:30 právě dětskými závody. V neděli se pak navíc můžete zúčastnit Author Velké pardubické jakožto cyklistické obdoby tohoto závodu. V případě účasti můžete být hodnoceni v dvojboji běh + kolo.

Pro děti do deseti let až po seniory nad 75 let se bude konat dvouetapový orientační běh ve Vodňanech. Závod je uspořádán jakožto 43. ročník populárního závodu Vodňanský kapr. Akce je skvělým plánem pro celou rodinu, jež si chce užít podzimní přírodu.

Za Malínským křenem je dálkový pochod, představující Kutnou Horu a její krásné okolí. Letošní ročník velmi oblíbeného pochodu je již šestatřicátý. Osm tras dlouhých od 11 do 50 kilometrů nabídne široký výběr pro všechny věkové i výkonnostní skupiny. Každá trasa obsahuje zájmové body o historii i geologii. Pochod Za malínským křenem vyrazí v sobotu 14. října z klubovny KČT v ulici Puškinská v Kutné Hoře. Start je naplánován od 7. do 10. hodiny ranní.

Kompletní přehled nejen víkendových zajímavých akcí najdete v kalendáři Sportu v okolí.

Partner
Partner

Sport v okolí, společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru, pomáhá veřejnosti najít co nejsnazší cestu ke sportu.

Kalendář sportovních akcí a největší veřejná databáze sportovních klubů doplněná o užitečné a zajímavé informace, a to vše na jednom místě.

Partner
Partner
Partner
Partner
Partner