​Venku nebo v tělocvičně, ale hlavně v pohybu. Kam vyrazit o víkendu za sportem?

Podzimní počasí začíná být nevyzpytatelné, ani to by nám ale nemělo bránit v pravidelném pohybu. Vytáhněte pláštěnky, prověřte nepromokavé oblečené, nebo jednoduše vyrazte za sportem někam pod střechu.

Mnoho dalších akcí najdete v kalendáři na webu Sport v okolí.

Vyrazte na pohádkový pochod

V sobotu 17. 9. se s dětmi vydejte Po stopách kocoura Mikeše. Pohádkový pochod krajem Josefa Lady startuje mezi 8 a 11 hod. v Turistickém centru v Mnichovicích. Vybírat můžete z tras dlouhých 10, 18, 25 a 36 km, na kterých vás budou čekat pohádkové postavy, drobná překvapení i občerstvovací stanice.

Pokud se řadíte mezi vášnivé turisty, v sobotu si rozhodně máte z čeho vybírat. Zavítat můžete třeba na již tradiční Janáčkovy chodníčky do Příboru, projít se Krajem Dr. Miroslava Tyrše na Děčínsku, nebo zdolat Šumavskou padesátku.

Šlápněte do pedálů

Cyklistice ještě neodzvonilo. Pokud jste si pedálů za léto pedálů dosyta neužili, stále je šance to napravit. V neděli 18. 9. bude hostit závod Kola Trans Brody Zvole u Prahy, kde na závodníky čeká 50 km kopcovitou krajinou Záhořanského, Sázavského a Povltavského údolí s převýšením přes 1 100 metrů.

Pobavte se u tradičního koulení kola

Unikátní zážitek rozhodně nabídne Kudrnovo koulení kola z Lednice do Brna. V sobotu 17.9. se uskuteční již 14. ročník tradičního koulení kola, které započne v 9 hodin u Lednického zámku. Koulení se můžete zúčastnit s jakýmkoli vlastním kolem, zapůjčit si originál od organizátorů nebo se přijet pouze podívat a povzbudit účastníky.

Vyzkoušejte Capoeiru

Pokud by vás špatné počasí odradilo od venkovního sportování, nevadí! Již od čtvrtka 15. 9. do neděle 18. 9. bude v Praze ve Skautském Institutu k vyzkoušení Capoeira Angola. Toto brazilské umění pohybu v sobě kombinuje aspekty sebeobrany a boje, ale zároveň i hru, tanec a hudbu, takže nudit se určitě nebudete.

Partner Partner

Sport v okolí, společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru, pomáhá veřejnosti najít co nejsnazší cestu ke sportu.

Kalendář sportovních akcí a největší veřejná databáze sportovních klubů doplněná o užitečné a zajímavé informace, a to vše na jednom místě.

Partner Partner Partner Partner Partner