​Víkend patří sportu – ať už na kole nebo ve stopách Emila Zátopka

Naleštěte kolo, připravte běžecké boty a pomalu se začněte protahovat. Víkend se blíží a s ním i spousta sportovních akcí, které byste si neměli nechat ujít.

Příznivci cyklistiky mohou o víkendu zamířit do Mladé Boleslavi, kde se v sobotu odehraje jeden ze závodů seriálu Kolo pro život. Mladá Boleslav Tour Škoda Auto nabídne hned čtyři závodní trasy - 56 kilometrů se 784 metry převýšení pro protřelé závodníky i 800 metrů dlouhý okruh pro děti. Počet okruhů se odvíjí od věkové kategorie, ale nemusíte se bát vzít i ty nejmenší, na části trasy si totiž zazávodí i děti na odrážedlech.

Ani milovníci běhu se o víkendu nudit nebudou. Pokud chcete kráčet, nebo spíš běžet, ve stopách našeho nejslavnějšího atleta, vyrazte na Běh rodným krajem Emila Zátopka. Závod dlouhý 22,3 km startuje před Technickým muzeem v Kopřivnici a následně závodníky provede kopcovitým okolím přes Štramberk a Ženklavu až do Dřevěného městečka v Rožnově pod Radhoštěm.

Že Vás po rovině běhat nebaví? Tak vyzkoušejte proslulý překážkový závod Gladiator Race v Ostravě.Nemusíte se ale ničeho bát, bude se jednat o závod na kratší vzdálenost s lehčím typem překážek, navíc v krásném přírodním terénu kolem slepých ramen řeky Odry. A pokud doma máte malého gladiátora, vezměte ho taky. Dětské trasy měří 1 nebo 2 kilometry, takže ho určitě hravě zvládne.

Kdybyste se náhodou na sportovní klání chtěli jenom dívat, udělejte si výlet na legendární UNIQA Primátorky.Tento víkend se koná již 108. ročník tradičního pražského souboje osmiveslic, který můžete sledovat z náplavky Rašínova nábřeží. Pražská trasa je navíc proslulá obtížnou zatáčkou pod vyšehradskou skálou, takže napínavé souboje jsou v podstatě zaručeny.

Více informací a spoustu dalších sportovních událostí najdete v našem kalendáři akcí, tak se podívejte, ať se máte zbytek týdne na co těšit.

Partner Partner

Sport v okolí, společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru, pomáhá veřejnosti najít co nejsnazší cestu ke sportu.

Kalendář sportovních akcí a největší veřejná databáze sportovních klubů doplněná o užitečné a zajímavé informace, a to vše na jednom místě.

Partner Partner Partner Partner Partner