​Z hokeje až ke kanoistice. Neměnil bych, říká mistr světa Martin Fuksa

Ještě do deváté třídy základní školy hrál hokej, pak ho i díky otci Petrovi zlákala kanoistika. A u ní už Martin Fuksa zůstal. „Hokej mi dal základy a naučil jsem se disciplínu. K vodě mě zlákala i parta kamarádů, hrozně mě to bavilo,“ říká.

Zdroj: FB/Martin Fuksa

Dnes patří Martin Fuksa mezi nejlepší rychlostní kanoisty na světě – má celkem 14 medailí z mistrovství světa i Evropy. Z toho osm zlatých.

„Pár kamarádů začalo s kanoistikou už v osmi letech, já až někdy v patnácti. Z hokeje jsem získal disciplínu, naučil jsem se makat. Teď už jsem tvrdohlavější a rád si dělám věci podle sebe,“ usmívá se Fuksa.

Uchvátilo ho, když jeho táta vyhrál kanoistické mistrovství světa a on mu jako teenager fandil u televize. To rozhodlo, že se kanoistice začal věnovat na úkor hokeje.

Na vodě jezdil kromě tatínka i jeho dědeček a také mladší bratr Petr. Martin má velký sportovní sen – získat společně s ním velký úspěch na mezinárodní akci. Jako brácha s bráchou.

„Je to možná i proto, že mi začíná chybět týmový sport. S bráchou s deblem koketujeme. Bylo by parádní získat spolu medaili. To bych chtěl někdy zažít.“

Ke kanoistice láká i děti. „Jde tam o partu. Říká se, že u vody je nejlepší. Všichni si tykají, nikdo nic nehrotí. Líbilo se mi, jak jsme společně s klukama blbnuli a hráli fotbálek. To se mi hrozně líbilo.“

Ať už vás zajímá jakýkoliv sport, mrkněte na naši databázi všech klubů a vyberte si ten ve vašem okolí!

Partner Partner

Sport v okolí, společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru, pomáhá veřejnosti najít co nejsnazší cestu ke sportu.

Kalendář sportovních akcí a největší veřejná databáze sportovních klubů doplněná o užitečné a zajímavé informace, a to vše na jednom místě.

Partner Partner Partner Partner Partner