​Začínal v Praze, teď si může splnit baseballový sen

Svoji kariéru spojil s týmem Kotlářka Praha, kde se odrazil k velké baseballové kariéře. Za pár týdnů může talentovaný catcher Martin Červenka dosáhnout na historický milník – v Americe je blízko startu v nejslavnější baseballové lize MLB. Z Čechů to ještě nikdo před ním nedokázal.

„Hrát baseball mě neuvěřitelně baví, ale nechci nic uspěchat a na svoji šanci si počkám. Jsem realista. Vím, že všechno nejde hned,“ řekl Červenka.

V zámoří už tento týden začínají přípravné zápasy před sezonou. A klub Baltimore Orioles, kterému Červenka patří, ho zařadil na soupisku mezi hráče, kteří by se mohli objevit v jeho sestavě i během sezony.

„Pokud se mi teď v přípravě pár zápasů povede, tak tam teoretická šance je. Ale nechci se k ničemu upínat. Budu makat a doufat, že si splním sen.“

Martin Červenka začal hrát baseball s bratrem ve čtyřech letech. Zlom přišel v roce 2008, kdy se v Praze zúčastnil tréninkového kempu amerických klubů a všimli si ho zámořští trenéři.

Později se odstěhoval do Ameriky. Od svých šestnácti let tam za baseballem létá každý rok.

Kolik stojí baseball?

Baseball je týmovým sportem považovaný za nejrychlejší šachy na světě. Nejvíce sledovaný je v Severní i Jižní Americe a v Asii. Na popularitě si ale získává i v Česku.

„Baseball je dynamická a kombinační hra. Uplatní se v něm děti s různými předpoklady, nejenom ty prvoplánově rychlé nebo silné, ale i ty, které vynikají schopností se koncentrovat, pohotově reagovat, myslet – v tomto sportu je náročné právě propojení pohybu s myšlením, což hlavně u mladších dětí vyžaduje trpělivost,“ řekla Pavla Cihlářová, trenérka mládeže v Kotlářce Praha.

Sport s pálkou a míčkem se však řadí mezi ty dražší. Základní vybavení (pálka, helma, rukavice) vás bude stát kolem pěti tisíc, ale lze sehnat i starší a levnější. Oddílové příspěvky se v klubech pohybují od 6 000 do 10 000kč.

Velkou výhodou baseballu je, že všechny věkové kategorie mají svou pravidelnou soutěž a turnaje.

Všechny nejen baseballové kluby najdete v naší databázi ZDE.

Partner Partner

Sport v okolí, společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru, pomáhá veřejnosti najít co nejsnazší cestu ke sportu.

Kalendář sportovních akcí a největší veřejná databáze sportovních klubů doplněná o užitečné a zajímavé informace, a to vše na jednom místě.

Partner Partner Partner Partner Partner