​Závody volají! Běh, kolo, nebo třeba obojí

Amatérským závodům poslední měsíce příliš nepřály. Nyní ale mají všichni srdcaři a odhodlaní závodníci příležitost si znovu na hruď připnout závodní číslo, překonat sami sebe, a vítězně protnout cílovou pásku. Připravili jsme proto pro vás pár tipů – vybírat můžete z běžeckých, cyklistických i triatlonových závodů pro všechny úrovně závodníků. A kdyby vám to nestačilo, koukněte se na další tipy v našem kalendáři akcí.

Zdroj: Getty Images

Pokud dáváte přednost pouze běhu – vydejte se v sobotu 31. července na Pojizerský kros. V letošním roce se uskuteční 29. ročník krosového závodu na 6,85 kilometrů. Trasa závodu vede po silnici i polních a lesních cestách.

Běžci si na své přijdou také 4. srpna v brněnských Pisárkách, kde se odehraje jeden ze závodů 25. ročníku Triexpert Cupu. Závod odstartuje v 18 hodin, kdy se závodníci začnou postupně vydávat na 6 kilometrů dlouhou trať podél řeky Svratky.

Jestli radši šlápnete do pedálů, pak si zapište do kalendáře neděli 1. srpna, kdy se pojede 13. ročník závodu Kolem Posázaví. Jedná se otevřený závod na silničních kolech kopcovitým, ale krásným, okolím řeky Sázavy. Terén i délka trasy prověří spíše vytrvalost účastníků, jelikož jsou pro ně nachystány dvě trasy o délce 70,7 a 99,4 kilometrů.

Na neděli 1. srpna je připraven již 18. ročník Hradeckého terénního triatlonu. Zúčastnit se mohou děti, amatéři i profesionálové, jelikož akce zahrnuje hned několik variant trasy. Hlavní (dlouhý) závod představuje 400m plavání, 19 km na kole a 4km běh. Přihlásit se ale můžete i do kratšího „hobby“ závodu, kde vás čeká pouze 150m plavání, 5km na kole a 1,5 km běh. Organizátoři pamatují i na děti, které si zazávodí na různě dlouhých tratích v tzv. duatlonu, tedy v kombinaci jízdy na kole (u menších i odrážedle) a běhu.

Ani moravští příznivci triatlonu ale nemusí zoufat. V pátek a sobotu 6.-7. srpna se totiž odehraje závod VALACHY MAN, zlatý hřeb seriálu VALACHY TOUR. Závod je určený pro širokou veřejnost, proto mají účastníci na výběr ze dvou délek tratě. Kratší závod, vhodný především pro začínající triatlonisty, odstartuje v pátek v 15 hodin. Na delší trať se závodníci vydají v sobotu v 10 hodin. Před hlavním závodem se na stejné trase v sobotu uskuteční i závod tříčlenných štafet, kdy si mezi sebe účastníci rozdělí jednotlivé úseky.

Partner Partner

Sport v okolí, společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru, pomáhá veřejnosti najít co nejsnazší cestu ke sportu.

Partner Partner Partner Partner