​Zkraťte si s dětmi čekání na prázdniny sportem. Oprašte běžecké boty, kola i koloběžky

Školní rok se dostává do cílové rovinky. Letní prázdniny už jsou na dohled, ale čekání na vysvědčení se zdá v krásném počasí nekonečné. Zkraťte si ho proto s dětmi sportem a nalaďte se na prázdniny plné pohybu.

Zdroj: www.olympijskybeh.cz

Mnoho dalších akcí najdete v kalendáři na webuSport v okolí.

Po svých

V rámci ČEZ Run Tour Ostrava se v sobotu 11. června běžcům otevře industriální prostředí Dolních Vítkovic. Proběhnout se můžete na trasách dlouhých 3, 5 a 10 kilometrů a nezapomnělo se ani na děti. Pro nejmenší závodníky je připraven Rákosníčkův běh na 500 a 1000 m ve třech věkových kategoriích.

Lesempolem je závod pro zkušené borce a opravdové tvrďáky. Jedná se primárně o ultramaratonový závod (63 km), ale přihlásit se můžete i na maraton (42 km) nebo půlmaraton (21 km). Jak už název napovídá, trať vede převážně po polních a lesních cestách a pouze 10% po asfaltových silnicích. Na každých 5 kilometrech bude připravena občerstvovací stanice a v cíli se můžete těšit na bohatou tombolu, výborné občerstvení i rockový koncert.

Na kole

Pokud vás láká spíš kolo, vyrazte na VC Velké Losiny – závod pro cyklisty v jakémkoli věku. Trasu závodu tvoří 4 km dlouhý okruh, jejichž množství se liší podle jednotlivých věkových kategorií. Startovat zde může skutečně celá rodina, protože nejmladší kategorie „Benjamínci“ je otevřené už pro dětičky ve věku 0-4 roky.

V Lázních Kunratice v neděli 12. 6. odstartuje závod 50 Podralsko. Vybírat můžete z dvou variant tratí, kdy trasa A představuje 58 km s převýšením 916 m a mírnější trasa B 25 km a 414 m převýšení. V cíli vás bude čekat občerstvení, účastnická medaile i malý dáreček.

Pěšky, na kole i koloběžce

Jirkovský crossmaraton je závod v běhu na maratonské a půlmaratonské trati. Kromě běhu je ale možné trať na 42 kilometrů zdolat také na kole, koloběžce nebo jako turistický pochod. Účast v pěším nesoutěžním pochodu zde není věkem nijak omezena, běžci, cyklisté i koloběžci mohou startovat po dovršení 18 let.

Partner Partner

Sport v okolí, společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru, pomáhá veřejnosti najít co nejsnazší cestu ke sportu.

Kalendář sportovních akcí a největší veřejná databáze sportovních klubů doplněná o užitečné a zajímavé informace, a to vše na jednom místě.

Partner Partner Partner Partner Partner