​„Zvedni zadek ze židle,“ vybízejí v nové výzvě olympionici i esportovci

Pohyb potřebuje každý, nehledě na to, jestli je zapálený sportovec, nebo radši sedí u počítače. Sazka proto ke svému projektu Zvedni zadek ze židle přizvala nejen české olympioniky Davida Svobodu a Adélu Hanzlíčkovou, ale také zástupce esportů Ondřeje „Lelka“ Kvardu a Huberta „Cannie“ Ludwiga. Právě hráči počítačových her dobře vědí, že aby mohli bez zdravotních problémů hodiny sedět za monitorem, musí se udržovat v dobré formě.

Moderování projektu, který chce poukázat na potřebu sportu pro každého, se ujal známý youtuber Luboš Kulíšek. Zástupci olympioniků se stali David Svoboda, moderní pětibojař a olympijský vítěz OH v Londýně 2012, a Adéla Hanzlíčková, zápasnice a olympijská naděje pro nadcházející hry v Tokiu. Ti si vzali na starost první část sportovní výzvy, kdy se nejprve pod vedením Davida zahřáli přeskoky a podlézáním ve dvojici. O svou oblíbenou rozcvičku se pak podělila Adéla, pro kterou je protaženost při zápase naprosto nezbytná.

Pod vedením zkušené zápasnice si navíc všichni ambasadoři vyzkoušeli cvičení na rovnováhu, kdy balancovali na jedné noze, zatímco jejich parťák jim manipuloval s tou druhou. Přesvědčte se sami u videa, že ani hráči počítačových her za olympioniky nezaostávali a pustili se do cvičení s chutí.

Své oblíbené cviky ale mají i esportovci. Na ty se můžete těšit příští týden v další videu, kde kluci například ukážou, jak předcházet bolestím předloktí nebo jak se vyvarovat bolestem zad. Tyto rady se budou hodit nejen příznivcům počítačových her, ale i každému, kdo několik hodin denně sedí ve škole či kanceláři.

Inspirujte se našimi sportovci a poskládejte si svoji rozcvičku pro každý den. Spolu s ambasadory se přesvědčíte, že k tomu abyste se cítili lépe, stačí i pár snadných cviků.

Partner Partner

Sport v okolí, společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru, pomáhá veřejnosti najít co nejsnazší cestu ke sportu.

Kalendář sportovních akcí a největší veřejná databáze sportovních klubů doplněná o užitečné a zajímavé informace, a to vše na jednom místě.

Partner Partner Partner Partner Partner