Evropský týden sportu

O projektu

Více energie, více síly, více radosti ze života. Věnujte pohybu 30 minut denně a užívejte si všech benefitů, které aktivní pohyb přináší. Je na čase přestat se vymlouvat a začít se hýbat. Nechte se inspirovat Evropským týdnem sportu a během jednoho týdne objevte nové aktivity, sportovní kluby a přátelé, které dlouhodobě zlepší váš přístup k pohybu a tedy i k celému vašemu životu.

A jak proběhl poslední ročník?


Evropský týden sportu v kostce:

O CO SE JEDNÁ. Evropský týden sportu je iniciativou Evropské komise na podporu sportu a pohybové aktivity v celé Evropě. Na podzim 2019 proběhne již pátý ročník, který má za cíl vás rozhýbat nejen po dobu Evropského týdne sportu, ale po celý rok.

PROČ SE KONÁ. Žijeme v době, kdy je téměř vše možné vyřešit z pohodlí domova od počítače. Od nákupu potravin až po komunikaci s rodinou a kolegy. Snižuje se tedy potřeba pohybu a tento negativní trend zapřičiňuje zvyšující se procento nemocí způsobených nedostatkem pohybu. Kromě nemocí, nedostatek pohybu negativně ovlivňuje i sociální vztahy, hospodářskou situaci či schopnost se soustředit a učit se. Evropský týden sportu je iniciativou, která se snaží dlouhodobě zlepšit přístup ke sportu napříč celou Evropou a obohatit občany, kteří chtějí vykročit do budoucnosti správnou nohou.

PRO KOHO JE URČENÝ. Pro všechny! Bez ohledu na věk, původ či fyzickou zdatnost.

A KDE PROBÍHÁ. Program Evropského týdne sportu je strukturován do řady bloků na základě hlavních témat: školní prostředí, pracoviště, venkovní prostory, sportovní kluby a fitness centra. V rámci těchto bloků bude na různých úrovních (evropské, celostátní, regionální, místní úrovni) pořádána široká škála iniciativ a činností.

Zapojte se

Zapojit se může každý, kdo v období od 23. do 30. září 2019 pořádá sportovní akci pro veřejnost nebo pořádá od 1. do 30. září 2019 nábory do sportovních klubů.

Prvních 70 přihlášených organizátorů sportovních akcí získá navíc dárky pro účastníky (příklady dárků najdete v této prezentaci) a podporu propagace akce online. Přihlásit se můžete vyplněním formuláře ZDE.

Prvních 30 přihlášených organizátorů náborových akcí získá dárky pro účastníky (příklady dárků najdete v této prezentaci) a podporu propagace akce online. Přihlásit se můžete vyplněním formuláře ZDE. (Nezapomeňte při přihlašování ve formuláři zaškrtnout políčko ,,Náborová akce")

Zájemci o aktivní účast na sportovních akcích, které se konají v rámci Evropského týdne sportu, najdou kompletní přehled v kalendáří akcí s označením #BeActive.

Ambasadoři

Do letošního pátého ročníku Evropského týdne sportu se jako ambasadoři zapojí tři sportovní hvězdy.

Denisa Helceletová, bývalá sprinterka, nyní máma na plný úvazek, nadějný atletický vícebojař Adam Sebastian Helcelet a bronzová medailistka v trojskoku Šárka Kašpárková, která byla ambasadorkou projektu již v loňském roce. Společně se budou snažit motivovat širokou veřejnost k tomu, aby si našla čas na pravidelný pohyb.

BeActive Awards

#BeActive Awards je ocenění v rámci Evropského týdne sportu, které se zaměřuje na speciální práci a angažovanost v oblasti podpory sportu a pohybové aktivity.

Ocenění je vyhlášeno ve 3 kategoriích: Education, Workplace a Local Hero

#BeActive Education Award

Tato kategorie oceňuje školní prostředí, které povzbuzuje děti ke sportu a aktivitě i mimo tělesnou výchovu a její osnovy. Může se jednat o sportovní dny, mimoškolní pohybové aktivity, či další tvůrčí formy vytváření aktivního vzdělávacího prostředí.

#BeActive Workplace Award

Kategorie Workplace oceňuje pracoviště, které umožňuje, motivuje a pomáhá svým zaměstnancům být aktivní, ať už zřízením sportoviště, pracovní skupiny pro sportovní aktivity či jinými způsoby vytváří a podporuje atmosféru aktivního pracovního prostředí.

#BeActive Local Hero Award

Kategorie zaměřená na ocenění jednotlivců, kteří motivují ostatní k pohybu a dlouhodobě pracují na podpoře sportu a pohybových aktivit ve své vlastní komunitě.

Co můžete získat?

Vybraný projekt v každé kategorii bude v rámci České republiky oceněn a následně nominován na ocenění celoevropské. Tři projekty vybrané Evropskou komisí pak získají vítězný certifikát a hrazenou cestu na slavnostní předávání cen do maďarské Budapešti jako hlavního evropského města sportu v roce 2019. Vítěz navíc získává 5000 euro, trofej a profesionální videoklip k podpoře svých sportovních aktivit.

Výhry v rámci ČR:

Education – předání vysvědčení olympionikem na konci školního roku

Workplace – vzdělávací beseda nebo trénink s olympionikem

Local Hero – věcná cena v závislosti na typu aktivity

Registrujte svůj projekt ZDE.

Ke stažení

Loga #BeActive

e-bannery na web

Plakáty Evropský týden sportu
Kontakt na zástupce koordinátora v ČR:
Dominik Verner
verner@olympic.cz

Partner Partner

Sport v okolí, společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru, pomáhá veřejnosti najít co nejsnazší cestu ke sportu.

Kalendář sportovních akcí a největší veřejná databáze sportovních klubů doplněná o užitečné a zajímavé informace, a to vše na jednom místě.

Partner Partner Partner Partner Partner