O projektu

Představení

Sport v okolí je společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru, který má za cíl přinést zájemcům o aktivní životní styl na jednom místě přehled sportovních akcí, kterých je možné se zúčastnit, a sportovních klubů, kam se mohou přihlásit.

Jak najít klub

Sport v okolí nabízí největší veřejnou databázi sportovních klubů. Vyhledávání je jednoduché, stačí si přečíst krátký návod a nic vás při hledání toho pravého klubu nezaskočí.

Návod, jak v databázi vyhledávat:

 • Pro vyhledávání pomocí lokality je možné zadat název města nebo obce a dále upřesnit dle městské části, ulice nebo PSČ.
 • Pokud zadáte jen město nebo obec, zobrazí se ve výsledku hledání všechny kluby ve vzdálenosti 20 km od středu města/obce od nejbližšího po nejvzdálenější.
 • Pokud hledání zpřesníte zadáním ulice nebo názvu konkrétní části města či obce, zobrazí se ve výsledku hledání všechny kluby ve vzdálenosti 20 km od středu dané ulice nebo části města/obce od nejbližšího po nejvzdálenější.
 • Pokud zadáváte název obce, který se v České republice vyskytuje vícekrát, upřesněte dané místo pomocí PSČ. Vyhledávání poté zobrazí kluby ve vzdálenosti 20 km od středu oblasti s daným PSČ od nejbližšího po nejvzdálenější.
 • Pro vyhledávání dle sportu vyberte z nabídky v roletce daný sport (lze začít psát název sportu a nabídka se průběžně upravuje a ukazuje jen sporty obsahující zadanou část názvu).
 • Lze zvolit vždy jen jeden sport pro dané vyhledávání. Pro zobrazení sportovních klubů zaměřených na jiný sport musíte změnit kritéria vyhledávání a zvolit požadovaný sport.

Jak najít akci

Sport v okolí nabízí kalendář akcí, kterých se můžete aktivně zúčastnit. Jedinou výjimkou jsou přednášky sportovců, zajímavé autogramiády a podobné akce, které v kalendáři také objevíte. Ale jiné akce, kde byste byli jen jako fanoušci, ty u nás nenajdete. Vyhledávání je jednoduché, stačí si přečíst krátký návod a nic vás při hledání té pravé sportovní akce pro vás nezaskočí.

Návod, jak v kalendáři vyhledávat:

 • Pro vyhledání sportovních akcí vyplňte minimálně jednu z položek ve filtru. Systém automaticky vyhledá akce v daném měsíci, ale dále je možné upravit období, ve kterém chcete akce vyhledávat. Je možné vyhledávat akce dle měsíců nebo zvolit výchozí datum a zobrazit tak všechny akce od tohoto data dále.
 • Pro vyhledávání pomocí lokality je možné zadat název města nebo obce a dále upřesnit dle městské části, ulice nebo PSČ.
 • Pokud zadáte jen město nebo obec, zobrazí se ve výsledku hledání všechny akce ve vzdálenosti 50 km od středu města/obce. Seřazeny jsou dle termínu konání, přičemž přehled akcí zobrazuje i další akce, které se konají v této lokalitě později.
 • Pokud hledání zpřesníte zadáním ulice nebo názvu konkrétní části města či obce, zobrazí se ve výsledku hledání všechny akce ve vzdálenosti 50 km od středu dané ulice nebo části města/obce. Seřazeny jsou dle termínu konání, přičemž přehled akcí zobrazuje i další akce, které se konají v této lokalitě později.
 • Pokud zadáváte název obce, který se v České republice vyskytuje vícekrát, upřesněte dané místo pomocí PSČ. Vyhledávání poté zobrazí kluby ve vzdálenosti 50 km od středu oblasti s daným PSČ. Seřazeny jsou dle termínu konání, přičemž přehled akcí zobrazuje i další akce, které se konají v této lokalitě později.
 • Pro vyhledávání dle sportu vyberte z nabídky v roletce daný sport (lze začít psát název sportu a nabídka se průběžně upravuje a ukazuje jen sporty obsahující zadanou část názvu). Lze zvolit vždy jen jeden sport pro dané vyhledávání. Pro zobrazení akcí zaměřených na jiný sport musíte změnit kritéria vyhledávání a zvolit požadovaný sport nebo položku všechny sporty.
 • Vyhledávání dle sportu, lokality a termínu lze samozřejmě kombinovat.
 • Pokud při zadaných parametrech hledání nenajdeme žádnou akci, zobrazí se v přehledu akce v dané lokalitě, které se budou konat v následujícím období.
 • Pokud zatrhnete položku Přednášky, autogramiády apod. a kliknete na lupu, v kalendáři se vám zobrazí i akce, na kterých nemůžete sportovat, ale jsou se sportem výrazně spojené.

Partner Partner

Sport v okolí, společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru, pomáhá veřejnosti najít co nejsnazší cestu ke sportu.

Kalendář sportovních akcí a největší veřejná databáze sportovních klubů doplněná o užitečné a zajímavé informace, a to vše na jednom místě.

Partner Partner Partner Partner Partner