O projektu

Představení

Sport v okolí je společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru, který má za cíl přinést zájemcům o aktivní životní styl na jednom místě přehled sportovních akcí, kterých je možné se zúčastnit, a sportovních klubů, kam se mohou přihlásit.

Ambasador Jaromír Jágr

Popis

Jaromír Jágr, ambasador Sportu v okolí: „Před 43 lety mě vzal táta do přípravky na zimák. Dal mi tak možnost věnovat se sportu, kterému jsem postupem času úplně propadl a spojil s ním celý život. Ukažte svým dětem, že volný čas mohou trávit i jinde než před obrazovkami počítačů. Sport je všude kolem nás, stačí jen chtít něco dělat. Jsem ambasadorem projektu Sport v okolí, který pomůže vám i celé rodině trávit volný čas aktivně.“

Jak najít klub

Největší veřejná databáze sportovních klubů a sportovišť.

Databáze sportovních klubů v České republice je doplněna články, které zájemcům představí daný sport, doplní informace o klubu a představí zajímavé osobnosti, které klubem prošly.

Jak v databázi vyhledávat:

 • Pro vyhledávání pomocí lokality je možné zadat název města nebo obce a dále upřesnit dle městské části, ulice nebo PSČ.
 • Pokud zadáte jen město nebo obec, zobrazí se ve výsledku hledání všechny kluby ve vzdálenosti 20 km od středu města/obce od nejbližšího po nejvzdálenější.
 • Pokud hledání zpřesníte zadáním ulice nebo názvu konkrétní části města či obce, zobrazí se ve výsledku hledání všechny kluby ve vzdálenosti 20 km od středu dané ulice nebo části města/obce od nejbližšího po nejvzdálenější.
 • Pokud zadáváte název obce, který se v České republice vyskytuje vícekrát, upřesněte dané místo pomocí PSČ. Vyhledávání poté zobrazí kluby ve vzdálenosti 20 km od středu oblasti s daným PSČ od nejbližšího po nejvzdálenější.
 • Pro vyhledávání dle sportu vyberte z nabídky v roletce daný sport (lze začít psát název sportu a nabídka se průběžně upravuje a ukazuje jen sporty obsahující zadanou část názvu).
 • Lze zvolit vždy jen jeden sport pro dané vyhledávání. Pro zobrazení sportovních klubů zaměřených na jiný sport musíte změnit kritéria vyhledávání a zvolit požadovaný sport.

Jak najít akci

Kalendář akcí, kterých se můžete aktivně zúčastnit.

Sportovní akce, kde byste byli pouze fanoušky a nemohli sportovat, u nás nenajdete.

Jak v kalendáři vyhledávat:

 • Pro vyhledání sportovních akcí vyplňte minimálně jednu z položek ve filtru. Systém automaticky vyhledá akce v daném měsíci, ale dále je možné upravit období, ve kterém chcete akce vyhledávat. Je možné vyhledávat akce dle měsíců nebo zvolit výchozí datum a zobrazit tak všechny akce od tohoto data dále.
 • Pro vyhledávání pomocí lokality je možné zadat název města nebo obce a dále upřesnit dle městské části, ulice nebo PSČ.
 • Pokud zadáte jen město nebo obec, zobrazí se ve výsledku hledání všechny akce ve vzdálenosti 50 km od středu města/obce. Seřazeny jsou dle termínu konání, přičemž přehled akcí zobrazuje i další akce, které se konají v této lokalitě později.
 • Pokud hledání zpřesníte zadáním ulice nebo názvu konkrétní části města či obce, zobrazí se ve výsledku hledání všechny akce ve vzdálenosti 50 km od středu dané ulice nebo části města/obce. Seřazeny jsou dle termínu konání, přičemž přehled akcí zobrazuje i další akce, které se konají v této lokalitě později.
 • Pokud zadáváte název obce, který se v České republice vyskytuje vícekrát, upřesněte dané místo pomocí PSČ. Vyhledávání poté zobrazí kluby ve vzdálenosti 50 km od středu oblasti s daným PSČ. Seřazeny jsou dle termínu konání, přičemž přehled akcí zobrazuje i další akce, které se konají v této lokalitě později.
 • Pro vyhledávání dle sportu vyberte z nabídky v roletce daný sport (lze začít psát název sportu a nabídka se průběžně upravuje a ukazuje jen sporty obsahující zadanou část názvu). Lze zvolit vždy jen jeden sport pro dané vyhledávání. Pro zobrazení akcí zaměřených na jiný sport musíte změnit kritéria vyhledávání a zvolit požadovaný sport nebo položku všechny sporty.
 • Vyhledávání dle sportu, lokality a termínu lze samozřejmě kombinovat.
 • Pokud při zadaných parametrech hledání nenajdeme žádnou akci, zobrazí se v přehledu akce v dané lokalitě, které se budou konat v následujícím období.

Partner
Partner

Sport v okolí, společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru, pomáhá veřejnosti najít co nejsnazší cestu ke sportu.

Kalendář sportovních akcí a největší veřejná databáze sportovních klubů doplněná o užitečné a zajímavé informace, a to vše na jednom místě.

Partner
Partner
Partner
Partner
Partner