Evropský týden sportu

O CO SE JEDNÁ. Evropský týden sportu je iniciativou Evropské komise na podporu sportu a pohybové aktivity v celé Evropě. Na podzim 2021 proběhne již sedmý ročník, který má za cíl vás rozhýbat nejen po dobu Evropského týdne sportu, ale po celý rok.

PROČ SE KONÁ. Žijeme v době, kdy je téměř vše možné vyřešit z pohodlí domova od počítače. Od nákupu potravin až po komunikaci s rodinou a kolegy. Snižuje se tedy potřeba pohybu a tento negativní trend zapříčiňuje zvyšující se procento nemocí způsobených nedostatkem pohybu. Kromě nemocí, nedostatek pohybu negativně ovlivňuje i sociální vztahy, hospodářskou situaci či schopnost se soustředit a učit se. Evropský týden sportu je iniciativou, která se snaží dlouhodobě zlepšit přístup ke sportu napříč celou Evropou a obohatit občany, kteří chtějí vykročit do budoucnosti správnou nohou.

PRO KOHO JE URČENÝ. Pro všechny! Bez ohledu na věk, původ či fyzickou zdatnost.

A KDE PROBÍHÁ. Program Evropského týdne sportu je strukturován do řady bloků na základě hlavních témat: školní prostředí, pracoviště, venkovní prostory, sportovní kluby a fitness centra. V rámci těchto bloků bude na různých úrovních (evropské, celostátní, regionální, místní úrovni) pořádána na podzim 2021 široká škála iniciativ a aktivit.

Děkujeme vám za vaší účast a spolupráci při Evropském týdnu sportu 2020. V případě jakýchkoli dotazů neváhejte kontaktovat zástupce koordinátora v ČR. Nyní už se plně soustředíme na další ročník a znovu vám přineseme aktuální informace na www.evropskytydensportu.cz v polovině roku 2021.


Kontakt na zástupce koordinátora v ČR:

Martin Maur

maur@olympic.czPartner Partner

Sport v okolí, společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru, pomáhá veřejnosti najít co nejsnazší cestu ke sportu.

Kalendář sportovních akcí a největší veřejná databáze sportovních klubů doplněná o užitečné a zajímavé informace, a to vše na jednom místě.

Partner Partner Partner Partner Partner