​Házená rozvíjí všestrannost. Na školách frčí miniházená

Z českých poměrů vyrostl i takový velikán jako Filip Jícha – nejlepší házenkář světa roku 2010. Právě díky házené si děti mohou osvojit cenné dovednosti. Při tréninku tohoto kolektivního míčového sportu se naučí pracovat jak samostatně, tak pro tým. Házená dává dětem skvělou šanci se vyběhat, pohrát si, vyřádit se, ale zároveň má svá jasně daná pravidla, která jim dávají řád a smysl pro týmovou spolupráci.

Zdroj: HC Dukla Praha

Navíc téměř všechny kluby stále nabírají nové hráčky a hráče. Nábory probíhají obvykle celoročně. A hlásit se mohou děti ve věku 6–14 let. Vaše dítě potřebuje jen dobré boty a sportovní oblečení.

Školy a miniházená

Házená frčí i na školách. Žáci, kteří se tu seznámili s miniházenou, se mohou zapojit do takzvané školní ligy. Mohou si tak poměřit své házenkářské umění s jinými školními družstvy. Kluby sdružené v Českém svazu házené jim v tom rádi pomáhají, protože z těch nejšikovnějších se stávají jejich hráči. Díky tomu vznikají těsné vazby klubů a škol v regionech.

Další žákovskou soutěží je "Házenkářský desetiboj“. Je to soutěž pro nejlepší družstva mladšího žactva v deseti disciplínách. Družstvo, chce-li být nejlepší, musí prokázat své schopnosti nejen v utkání v házené, ale zároveň musí být dobrý i v ostatních, vesměs individuálních disciplínách. Záleží tedy na každém jednotlivci, na každém výkonu, i na každém pokusu jednotlivých hráčů. Tím je soutěž zajímavá pro všechny.

Nejen házenkářské kluby a kroužky ve vašem okolí najdete TADY.

Partner Partner

Sport v okolí, společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru, pomáhá veřejnosti najít co nejsnazší cestu ke sportu.

Partner Partner Partner Partner