​Venkovní posilovny – sportujte na čerstvém vzduchu a kde všude je najdete

Chcete zpevnit svaly, ale přijde vám líto se v létě zavírat ve fitku? Zacvičte si ve venkovní posilovně. Stroje jsou zde obvykle zaměřené na posilování s vahou vlastního těla, ale pomohou i s procvičením chůze, zlepšením koordinace či rozhýbáním kloubů. Vhodné jsou pro všechny věkové i výkonností skupiny sportovců, tak vyrazte klidně celá rodina.

V posledních letech venkovních posiloven stále přibývá. Na sídlišti, v parku i u lesa nyní v mnoha městech najdete rotopedy, surfovací a šlapací zařízení nebo stroje na procvičování zad a ramen. Nyní, když bezpečnostní situace vnitřnímu sportování příliš nenahrává, se jejich návštěva vyplatí dvojnásob.

Jen v Praze a jejím okolí jsou vybudovány desítky venkovních posiloven. Téměř v každé městské části tak můžete vyrazit na unikátní sportoviště s několika fitness stanovišti, která jsou návštěvníkům zdarma přístupná v kteroukoli denní dobu. Najdete je například v Tróji, Čakovicích, Lipencích, Ďáblicích a mnoha dalších lokalitách, kde pomáhají rozvíjet sportovní aktivitu a zdravý životní styl Pražanů.

Ze stejného důvodu byl takový fitpark zřízen třeba i v léčebných lázních Jeseník. Pacientům se zde naskýtá možnost pohybu na čerstvém vzduchu v prostředí krásné horské přírody. S výhledem na hřebeny hor tu díky cvičení mohou posílit různé svalové skupiny, zvětšit pohyblivost dolních i horních končetin a zlepšit svou fyzickou kondici.

Venkovní posilovny a workoutová hřiště dělají pohyb dostupnější skutečně pro každého. Obzvlášť to platí o workoutovém parku v Hluboké nad Vltavou, který je uzpůsobený i pro vozíčkáře. Cviky nabízejí několik variant, tudíž si je může každý návštěvník přizpůsobit své kondici a postupně jejich náročnost zvyšovat.

Zkuste to pravidelně pod vedením trenéra

Pokud byste si na workoutovém hřišti sami nevěděli rady, zkuste to pod vedením trenéra. V naší databázi najdete i kluby a sportovní kroužky věnující se street workoutu, takže neváhejte a zkuste najít nějaký ve vašem okolí.

Například v Chomutově jsou novým členům otevření Street Hard Workers, kteří trénují pravidelně každé úterý a neděli na hřišti Eldorado v parku na Kamenném vrchu. V Habertově pak kroužek street workoutu probíhá pod záštitou místního Domu dětí a mládeže.

Ať už pro sebe nebo pro vaše dítě, podívejte se na street workoutové kluby ve vašem okolí a zpevněte tělo na čerstvém vzduchu.

Partner Partner

Sport v okolí, společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru, pomáhá veřejnosti najít co nejsnazší cestu ke sportu.

Kalendář sportovních akcí a největší veřejná databáze sportovních klubů doplněná o užitečné a zajímavé informace, a to vše na jednom místě.

Partner Partner Partner Partner Partner