​Venkovní posilovny – sportujte na čerstvém vzduchu a kde všude je najdete

Chcete zpevnit svaly, ale přijde vám líto se zavírat ve fitku? Zacvičte si ve venkovní posilovně, navíc babí léto je pro to jako stvořené. Stroje jsou zde obvykle zaměřené na posilování s vahou vlastního těla, ale pomohou i s procvičením chůze, zlepšením koordinace či rozhýbáním kloubů. Vhodné jsou pro všechny věkové i výkonností skupiny sportovců, tak vyrazte klidně celá rodina.

V posledních letech venkovních posiloven stále přibývá. Na sídlišti, v parku i u lesa nyní v mnoha městech najdete rotopedy, surfovací a šlapací zařízení nebo stroje na procvičování zad a ramen. Nyní, když bezpečnostní situace vnitřnímu sportování příliš nenahrává, se jejich návštěva vyplatí dvojnásob.

Jen v Praze a jejím okolí jsou vybudovány desítky venkovních posiloven. Téměř v každé městské části tak můžete vyrazit na unikátní sportoviště s několika fitness stanovišti, která jsou návštěvníkům zdarma přístupná v kteroukoli denní dobu. Najdete je například v Tróji, Čakovicích, Lipencích, Ďáblicích a mnoha dalších lokalitách, kde pomáhají rozvíjet sportovní aktivitu a zdravý životní styl Pražanů.

Ze stejného důvodu byl takový fitpark zřízen třeba i v léčebných lázních Jeseník. Pacientům se zde naskýtá možnost pohybu na čerstvém vzduchu v prostředí krásné horské přírody. S výhledem na hřebeny hor tu díky cvičení mohou posílit různé svalové skupiny, zvětšit pohyblivost dolních i horních končetin a zlepšit svou fyzickou kondici.

Venkovní posilovny a workoutová hřiště dělají pohyb dostupnější skutečně pro každého. Obzvlášť to platí o workoutovém parku v Hluboké nad Vltavou, který je uzpůsobený i pro vozíčkáře. Cviky nabízejí několik variant, tudíž si je může každý návštěvník přizpůsobit své kondici a postupně jejich náročnost zvyšovat.

Zkuste to pravidelně pod vedením trenéra

Pokud byste si na workoutovém hřišti sami nevěděli rady, zkuste to pod vedením trenéra. V naší databázi najdete i kluby a sportovní kroužky věnující se street workoutu, takže neváhejte a zkuste najít nějaký ve vašem okolí.

Například v Chomutově jsou novým členům otevření Street Hard Workers, kteří trénují pravidelně každé úterý a neděli na hřišti Eldorado v parku na Kamenném vrchu. V Habertově pak kroužek street workoutu probíhá pod záštitou místního Domu dětí a mládeže.

Ať už pro sebe nebo pro vaše dítě, podívejte se na street workoutové kluby ve vašem okolí a zpevněte tělo na čerstvém vzduchu.

Partner Partner

Sport v okolí, společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru, pomáhá veřejnosti najít co nejsnazší cestu ke sportu.

Partner Partner Partner Partner