​Kam s dětmi na jarní prázdniny? Zkuste naše tipy

Blíží se jarní prázdniny, a tak tu máme pro vás pár tipů, jak si s dětmi zasportovat. Pojďte se s námi podívat na hory, na brusle, na kolo nebo prostě jen tak do přírody. U nás najdete i mnoho dalších tipů na dny, kdy vaše děti prázdniny nemají.

Zdroj: ČOV/Markéta Navrátilová

Na výlet

TJ Sokol Moravské Budějovice se Spolkem Hrachovec vás zvou na 3. ročník Hromničního výstupu na Tašky. Odjíždí se už v sobotu 2. února vlakem v 10:03 z Moravských Budějovic do Šebkovic. Odtud se vydáte po neznačené trase na kopec Tašky. Návrat je po zpevněné lesní cestě přes Holý kopec, Svatý Vít a Lukovskou horu zpět do Moravských Budějovic. Celková délka pochodu je 12 kilometrů.

16. února se zase můžete vydat na túru z pražských Klánovic - Klánovice aneb Cesta tam a zpátky. Připraveny jsou trasy přes přilehlé vesnice v délce od 5 do 30 kilometrů. Start je od 8.00 do 11.00 na železniční stanici Klánovice.

Na lyže

Ideální rodinné lyžování nabízí například Ski areál Branná. Lyžařské středisko u vstupní brány disponuje třemi sjezdovkami, které jsou vhodné jak pro začátečníky, tak pro pokročilé lyžaře. Na svazích funguje dvousedačková lanovka, dva vleky a pro nejmenší provazový vlek-tahátko, které je do výšky 150 cm zdarma. Ve Ski areálu je parkování zdarma a můžete využít i dalších služeb, jako je například půjčovna lyží či lyžařská škola firmy SUN SKI. V okolí jsou i upravené běžecké stopy.

Navštivte se svými dětmi i SKI Areál DETOA, umístěný na samém vršku Albrechtic v Jizerských horách, přímo u silnice na Desnou. Areál je vhodný především pro rodiny s dětmi a pro lyžařské kurzy. Přímo u vleku se nachází lyžařská škola. Občerstvení najdete ve stylovém bistru Stodola taktéž pouhých pár kroků od vleku.

Také moderní Ski areál Benecko má skvělé podmínky pro rodiny s dětmi. Jsou tam rozmanité svahy nejen pro začátečníky a mírně pokročilé, slalomový svah pro sportovně laděné lyžaře, dva snowparky, dětský skipark (Havrland) a Family arénu. S Vašimi nejmenšími členy rodiny tu můžete i sáňkovat a bobovat. K dispozici je čtyřsedačková lanovka, 10 vleků, 2 dětské pásy a 2 snowtubingové dráhy. Samozřejmostí každodenní večerní lyžování i upravené běžecké stopy.

Prvními lyžařskými krůčky s dětmi vás provede bývalá reprezentantka Klára Křížová. Podívejte se na její tipy!

Na brusle

Zabruslíte si v mnoha českých městech od Aše až po Třinec. Pokud bude zima bruslení přát, ideální variantou jsou také zamrzlé rybníky. „Dětem oblečte teplé oteplovačky, skvěle ztlumí pády,“ radí Tomáš Verner, mistr Evropy v krasobruslení z roku 2018. „Děti potřebují ale vědět, že pády k bruslení patří, že to není nic hrozného.“ Přehled bruslařských areálů najdete ZDE.

Pokud učíte děti na bruslích sami, zkuste to právě podle tipů Tomáše Vernera TADY!

Na kolo

Jezdí vaše děti na kole, ale závodit se jim příliš nechce? Pokud jste z Chotěboře a okolí, můžete vyzkoušet například TERÉNKY - zábavné skotačení v terénu s BMX a MTB, které pořádá klub Šalamounek. Malí cyklisté se scházejí každý pátek od 15.00 a scházejí se na konci ulice Železnohorská.

Mnohem víc únorových akcí najdete v našem kalendáři na webových stránkách Sport v okolí.

Partner Partner

Sport v okolí, společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru, pomáhá veřejnosti najít co nejsnazší cestu ke sportu.

Partner Partner Partner Partner