​Kdy začít s gymnastikou? Klidně už od tří let

Kdy začít se sportem? Který sport je pro mé dítě vhodný? Jak by měla vypadat motivace ke sportu? To jsou otázky, které si rodiče malých dětí často pokládají. Odpověď se liší sport od sportu. Gymnastikou v nízkém věku rozhodně nic nezkazíte. „Sportovní gymnastika je zařazována mezi koordinačně estetické sporty, u kterých je vhodné začít v relativně brzkém věku. Gymnastické přípravky přijímají holčičky již od 3-4 let,“ říká PaedDr. Tomáš Perič PhD. z Fakulty tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy v Praze.

Zdroj: PIXABAY

V tomto věku se jedná hlavně o všestrannou přípravu. „Doporučuji, aby rodiče předtím, než půjdou s dětmi do jakéhokoliv sportovního klubu (gymnastika, atletika, judo, atp.), zvážili, pro jaký sport má dítě nejlepší předpoklady,“ vysvětluje Perič. „Variant, jak vybrat ten správný, je několik. Vyzkoušejte v okolí vašeho bydliště několik sportů a vyberte ten, který je bude bavit nejvíce.“

Další alternativou je otestovat děti na hodnocení pohybových předpokladů. „Zde bych navrhoval využít možností Sazka Olympijského víceboje. Realizuje se velmi jednoduše na základní škole během tělocviku,“ líčí. „Pokud vaše škola v tomto programu není, můžete to navrhnout třídní učitelce či učiteli tělocviku. Na základě výsledků dostane dítě diplom se svým pohybovým profilem a doporučenými sporty.“

Seznam sportovních klubů a kroužků ve vašem okolí nejdete na webových stránkách Sport v okolí ZDE.

Partner Partner

Sport v okolí, společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru, pomáhá veřejnosti najít co nejsnazší cestu ke sportu.

Kalendář sportovních akcí a největší veřejná databáze sportovních klubů doplněná o užitečné a zajímavé informace, a to vše na jednom místě.

Partner Partner Partner Partner Partner