​Když uběhnuté kilometry pomáhají! Postavte se na start charitativních běhů

Tisíce Čechů poběží spolu pro dobrou věc. Nejen pro svůj úspěch a zlepšení fyzické kondice, ale například i na podporu dětí, které si své sportovní sny nemohou dovolit. Takové bude běžecké září v Česku. Zapojte se do některé z dobročinných akcí a uvidíte, že pohyb udělá radost vám i mnoha dalším.

Již ve středu 8. září odstartuje T-mobile Olympijský běh – vůbec největší běžecká událost u nás. Akce pro malé i velké běžce se koná na desítkách míst po celé České republice s jedním cílem, probudit v lidech radost z pohybu a umožnit ho těm, kteří si sport nemohou dovolit. Část každého startovného totiž již tradičně putuje České olympijské nadaci, která pomáhá mladým sportovcům ze znevýhodněných rodin uskutečňovat jejich sny.

Registrace do hlavních závodů T-mobile Olympijského běhu je už sice uzavřena, přesto můžete svými kilometry stále pomoci. Stačí se na stránkách akce přihlásit do individuální výzvy, kterou můžete splnit kdekoli chcete. Nemusí se navíc jednat pouze o běh, své kilometry můžete odjet na kole, bruslích nebo je třeba uplavat.

Pokud se chcete skutečně postavit na startovní čáru, a ještě tím pomáhat, nezoufejte. V našem kalendáři akcí najdete celou řadu dalších běžeckých závodů, které přispívají na dobrou věc.

V září se uskuteční například dva běhy z rodinného běžeckého seriálu ČEZ Run Tour. Na závod určený pro všechny věkové kategorie od dětí až po veterány můžete vyrazit 11. září do ZOO Liberec nebo 25. září do Karlových Varů, kde se proběhnete přímo po lázeňské kolonádě. Registrací navíc přispějete na charitativní subjekty, které závod podporuje.

Akce zároveň pamatuje i ty, kteří se z jakýkoli důvodů nemohou postavit přímo na start, a má proto pro každý závod připravenou i virtuální variantu. Tu můžete splnit ve stanoveném téměř dvoutýdenním časovém intervalu a obdržet za ni následně krásnou kovovou medaili poštou.

Neotálejte a zaregistrujte se co nejdříve do některé z běžeckých akcí z našeho kalendáře. Kapacita je mnohdy omezená, tak Vám ať šance si zazávodit neuteče.

Partner Partner

Sport v okolí, společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru, pomáhá veřejnosti najít co nejsnazší cestu ke sportu.

Kalendář sportovních akcí a největší veřejná databáze sportovních klubů doplněná o užitečné a zajímavé informace, a to vše na jednom místě.

Partner Partner Partner Partner Partner