​Lyže, brusle i běh. Lednový kalendář nabízí nespočet aktivit pro rodiče s dětmi

Hory zasypal sníh a tak lyžařská střediska běží naplno. Skiareály jsou proto pro lednové aktivity s vašimi dětmi jako stvořené. Největším lyžařským střediskem na Moravě je Ski areál Ramzová. Rozkládá se v nadmořské výšce 782‒1 351 metrů v severozápadním okraji Hrubého Jeseníku, kam vás pohodlně dopraví skibus. Areál uspokojí všechny typy lyžařů, na své si tu přijdou rodiny s dětmi, začátečníci i zkušení sportovci.

Zdroj: ČOV/Markéta Navrátilová

Taky ve ski areálu Vaňkův kopec v Jeseníkách se nachází několik sjezdovek různých obtížností. Najdete tu i úseky pro snowboardisty s přidanými skoky a zatáčkami a samozřejmě malé sjezdovky pro děti. Sjezdovky jsou uměle osvětleny pro večerní lyžování, navíc je zřízen skibus. K dispozici jsou i lyžařští instruktoři a parkoviště zdarma.

Vydat se můžete třeba taky do skiareálu Kvasejovice v České Sibiři – lyžuje se tu bez přestávky od 9 – 20 hodin. Školička s půjčovnou Jirsasport se celá přestěhovala z Monínce do Kvasejovic. Blízko sem mají lyžaři ze Středočeského a Jihočeského kraje, zejména z oblastí Příbram, Benešov, Tábor, Písek. Dobře dostupnost je z Prahy.

Skiareál Malinovka v Bedřichově v Jizerských horách je součástí Jizerské skiarény. Díky svým širokým tratím nízké obtížnosti je tento skiareál vhodný spíše pro začátečníky a rodiny s dětmi, které zde najdou vše, co by mohly na správné zimní dovolené potřebovat. Na lyžaře v Bedřichově čeká 4,5 kilometrů upravovaných sjezdovek. Automobilem do ski areálu bez problémů dojedete od Jablonce nad Nisou a od Liberce. Bezplatné parkoviště pro 50 automobilů je u nástupu na vleky u Malinovky.

A nudit se tu nebudete ani na běžkách. V tuto chvíli mají lyžaři Jizerské lyžařské magistrály k dispozici více než 170 kilometrů v oblíbeném terénu Jizerských hor.

Na brusle

Bruslí se ve všech větších městech, kde je k mání ledová plocha. Stačí sledovat stránky Sport v okolí a zaručeně si vyberete.

Ostatní

Koná se však i celá řada dalších akcí. V neděli 13. ledna si třeba v Praze můžete zazávodit na horských kolech. Závody se budou konat na Velodromu Třebešín a jsou vhodné pro děti i dospělé. Běh Milana Varcholy je ve stejný den na programu na Střížkovickém vrchu v Ústí nad Labem, start je v 9.30.

Milovníci běžeckého lyžování si zase přijdou na své v sobotu 19. ledna. Kašperská 30 nabízí trasy pro děti i dospělé. Cestou se můžete kochat krásami Národního parku Šumava či výhledem na bývalý skokanský můstek. První závod startuje už v 9.00.

Lednových akcí je mnohem víc. Všechny najdete v kalendáři akcí na stránkách Sport v okolí.

Partner Partner

Sport v okolí, společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru, pomáhá veřejnosti najít co nejsnazší cestu ke sportu.

Partner Partner Partner Partner