​Na vodu! Co zkusit na přehradě, jezeře nebo rybníce

Češi jsou národem náruživých vodáků. Možnosti sportovního vyžití ale nenabízejí pouze oblíbené řeky, řadu sportovních aktivit si užijete na přehradě, jezeře nebo jakémkoli rybníce. Zatímco ve školním roce se sportovalo jen omezeně, v létě máme nejlepší šanci to napravit. Podpořte proto přes léto chuť dětí se hýbat a vyrazte sportovat s celou rodinou.

Paddleboardy prověří vaši stabilitu

Pokud si chcete užít pohodovou zábavu u vody a zároveň trochu posílit svaly, neváhejte a vyrazte na paddleboardy. Při jízdě na této stabilnější obdobě surfového prkna se stojí a kormidluje jedním dlouhým pádlem. Právě vzpřímený postoj zejména ze začátku potrápí vaši stabilitu, ale není se čeho bát, se záchrannou vestou je tato aktivita vhodná i pro malé děti.

Pokud si paddleboard nechcete hned kupovat, půjčte si ho třeba na Máchově jezeře, brněnské nádrži Prýgl nebo Nové Živohošti. Pokud jste z Prahy a váháte, jak s paddleboardingem začít, můžete se přihlásit do kurzů pro začátečníky v Paddleboard Centru Džbán. Kromě toho se zde konají i pravidelné lekce paddle jógy, takže ani pokročilejší paddleři se nudit nebudou.

Na vodních lyžích a wakeboardu to bude jízda

Milovníci adrenalinu, rychlé jízdy a třeba i akrobatických kousků by v létě neměli vynechat vodní lyže nebo wakeboard. V obou případech potřebujete být taženi člunem či vlekem, který bude vybaven lanem s hrazdou, jíž se budete držet. Jak na vodních lyžích, tak na wakeboardu musíte nejdřív nacvičit start, až následně jízdu na vodě a zatáčení. Areály s těmito vodními sporty najdete například v Stráži pod Ralskem, na pražském koupališti Džbán či nebo na vodní nádrži Seč. Tyto dva sporty se navíc provozují i závodně. Pokud v nich děti našly zalíbení, navštivte s nimi některý z klubů na našem webu, například Water Ski Club Neratovice nebo Water Sports Club v Rokycanech.

Ve vzduchu i na vodě při flyboardingu

Jestli nemáte strach z výšek a chcete si aspoň na chvíli připadat jako superhrdina – vyrazte na flyboarding! Jak to vypadá? Na nohou budete mít připevněné speciální trysky, které cirkulují vodu a mohou vás vynést až několik metrů nad hladinu. Vyrazit na flyboarding můžete například do Vraného nad Vltavou nebo na brněnském Rakovci.

Pokud to vaše dítě přeci jen táhne spíš na řeku, najděte mu vodácký oddíl! S vrstevníky si na vodě užije kopec zábavy a navíc se toho sportu naučí. Nové zájemce nabírá například pražský oddíl VTO Regent, Vodácký oddíl Cheb nebo řada dalších.

Využijte krásného počasí a vyrazte s dětmi za vodními sporty!

Partner Partner

Sport v okolí, společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru, pomáhá veřejnosti najít co nejsnazší cestu ke sportu.

Kalendář sportovních akcí a největší veřejná databáze sportovních klubů doplněná o užitečné a zajímavé informace, a to vše na jednom místě.

Partner Partner Partner Partner Partner