​Postřeh, svaly a protažení potřebují olympionici i hráči počítačových her

Zatímco domácí výuka posadila děti na dlouhé měsíce před obrazovky počítačů, Sazka se rozhodla je znovu rozhýbat. V prvním díle výzvy „Zvedni zadek ze židle“ ambasadoři ukazovali, jak se správně protáhnout, v druhém videu přidávají tipy na posilování nebo cvičení na postřeh. Podívejte se na tipy olympioniků i esportovců a vyzkoušejte, v jaké jste formě.

Na rozcvičku z prvního videa navázal olympijský vítěz v pětiboji David Svoboda, když vyzval ostatní k souboji v „postoji čápa“, což je rovnovážné cvičení a jedna z disciplín Olympijského diplomu. Zápasnice Adéla Hanzlíčková si vzala na starost silovou challenge, kdy účastníci své síly poměřili při dělání kliků a je třeba říct, že ani esportovci si v této disciplíně rozhodně neuřízli ostudu.

Esportovci také mají své speciální cviky. Hubert „Cannie“ Ludwig, dvojnásobný vítěz Sazka eLegue, vysvětlil, že pro esportovce je důležité věnovat pozornost protažení zápěstí a předloktí, které jsou při delším hraní přetěžovány. Cviky věnované prevenci syndromu karpálního tunelu jistě přijdou vhod nejen zapáleným hráčům počítačových her, ale každému, kdo intenzivně pracuje s počítačem.

S hraním počítačových her či sedavým zaměstnáním se často pojí i bolesti zad. David Svoboda se proto podělil o dvě cvičení, při kterých si protáhnete celé tělo. Cviky jsou rychlé a snadné, takže je hravě zvládnou i menší sportovci.

V esportech hraje stejně jako v mnohých „klasických“ sportech velkou roli postřeh a schopnost reagovat co nejrychleji na určitý impuls. Ondra „Lelek“ Kvarda, komentátor Sazka eLegue, který se dříve věnoval šermu, předvedl jednoduché cvičení ve dvojici, při němž si děti ověří svůj postřeh plácáním kamaráda přes prsty. Akčnější alternativou pak může být cvik Davida Svobody, kdy děti reagují na tlesknutí a snaží se z lehu co nejrychleji vstát a vyskočit.

Inspirujte se našimi sportovci a poskládejte si svoji rozcvičku pro každý den. Spolu s ambasadory se přesvědčíte, že k tomu abyste se cítili lépe, stačí i pár snadných cviků.

Partner Partner

Sport v okolí, společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru, pomáhá veřejnosti najít co nejsnazší cestu ke sportu.

Kalendář sportovních akcí a největší veřejná databáze sportovních klubů doplněná o užitečné a zajímavé informace, a to vše na jednom místě.

Partner Partner Partner Partner Partner