​Staňte se moderními rytíři. Zkuste Školu šermu s olympionikem Beranem

Sportovní šerm je jedním z mnoha olympijských sportů. Často jsou však představy o tomto skvělém sportu velmi zkreslené. Sleduj sérii Škola šermu a dozvíš se, jaké to je být doopravdy sportovní šermíř.

Zdroj: ČOV

Česko získalo v Tokiu po 113 letech olympijskou medaili v šermu zásluhou fleretisty Alexandera Choupenitche. Enormně tak u nás stoupl zájem o šerm. Chcete se o tomto tradičním sportu dozvědět víc? Olympionik Jiří Beran vám šerm představí od úplného základu.

1) Myslíte si, že jste dobří v šermu?

Možná si myslíte, že šerm je jednoduchý sport. I youtuber Martin „Creep“ Hložek si to myslel. když několikrát vládl počítačové hře Prince of Persia. Kordista Jiří Beran vám však dokáže, že je potřeba trochu potrénovat. A pak už se budete pořád jen zlepšovat...

2) Co potřebuji pro šerm? Co si obléci na utkání?

Ve Škole šermu vám ukážeme, co všechno potřebujete, abyste mohli nastoupit k utkání. Šup, oblékat a jdeme na to...

3) Kdy začít se šermem? V každém věku!

Důležité je se před každým tréninkem rozcvičit. A to platí i pro šerm. Tady máte několik šermířských cviků, které se vám budou hodit.

4) Je šerm nebezpečný? Nevěřte tomu!

Přesně tak! Šerm je ještě bezpečnější než si myslíte! Poslechněte si Jiřího Berana, který vám vyvrátí největší nepravdy, které se o šermu šíří.

5) Jak šermovat? Víte, co držíte v ruce a kam bodat?

Kord, šavle, fleret. Vyznáte se? Zjistěte, jaký je rozdíl mezi těmito zbraněmi.

Partner Partner

Sport v okolí, společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru, pomáhá veřejnosti najít co nejsnazší cestu ke sportu.

Kalendář sportovních akcí a největší veřejná databáze sportovních klubů doplněná o užitečné a zajímavé informace, a to vše na jednom místě.

Partner Partner Partner Partner Partner