​Vánoční prázdniny jsou za dveřmi. Kam s dětmi za sportem?

Bruslení či lyžování k zimě neodmyslitelně patří a vánoční prázdniny jsou navíc za dveřmi. Pojďte se s námi podívat, kam můžete s dětmi vyrazit.

Zdroj: Radek Miča

Na brusle
Bruslit můžete prakticky v každém větším městě. Třeba Praha a Brno nabízejí kromě klasického veřejného bruslení na zimních stadionech také netradiční ledové plochy – v Praze je najdete například u obchodního centra Harfa či Arkády, na Letné nebo na Ovocném trhu. V Brně je zase k dispozici kluziště Bruslák v samém centru na Moravském poli.

Zabruslíte si ale i v mnoha dalších českých městech od Aše až po Třinec. Pokud bude zima bruslení přát, ideální variantou jsou také zamrzlé rybníky. „Dětem oblečte teplé oteplovačky, ztlumí pády,“ radí Tomáš Verner, mistr Evropy v krasobruslení z roku 2008. „Děti potřebují ale vědět, že pády k bruslení patří, že to není ni hrozného.“

Na lyže a na snowboard
Pokud s dětmi na lyžích začínáte, je skvělou volbou například areál na Lipně. Toto místo je zaslíbené rodinám s dětmi, právě tady se speciálně zaměřují na výuku těch nejmenších lyžařů. Najdete tu hned dvě dětská výuková hřiště – Fox Park a Bambini Park – s pojízdnými koberci, nechybí půjčovna veškerého vybavení, které díky tomu nemusíte vozit sebou, ani servis. Pro děti jsou připraveny každodenní animační programy s lišákem Foxem a po lyžování pak můžete vyrazit do blízkého Aquawordu a odpočinout si ve vířivce nebo sauně.

V lyžařském resortu Černá Hora – Pec můžete lyžovat na jeden skipas v celkem pěti vzájemně propojených areálech. Kromě nejdelších, až tříkilometrových, sjezdovek tu najdete také dětské lokality s mírnými svahy a zázemím pro malé lyžaře či atraktivní lyžování v podobě zábavných tratí Funline s klopenými zatáčkami a tunelem. Vyzkoušet můžete řadu dalších aktivit jako jsou sjezd na saních po Černohorské sáňkařské cestě (zdarma), večerní sáňkování s průvodcem, výlety na sněžnicích či skialpinistických lyžích.

Také na Dolní Moravě najdete sjezdovky pro začátečníky i zkušenější lyžaře či profesionálně upravené běžkařské tratě. Nechybí lyžařská škola ani osvětlená sáňkařská dráha, která měří dva a půl kilometru. A ani v zimní sezóně nepřijdete o výhled ze Stezky v oblacích.

Podívejte se na náš kalendář akcí, najdete v něm vše, co potřebujete.

Partner Partner

Sport v okolí, společný projekt Sazky a Českého olympijského výboru, pomáhá veřejnosti najít co nejsnazší cestu ke sportu.

Partner Partner Partner Partner